KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI MİMARLIK SEMPOZYUMU BAŞLADI

Karabük Üniversitesinde Uluslararası Mimarlık Araştırmaları Sempozyumu (ReseArch’20) “Mimarlığı yeniden düşünmek” temasıyla çevrimiçi olarak yapılıyor.

Güncel 20.11.2020, 10:13 21.11.2020, 02:24
475
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI MİMARLIK SEMPOZYUMU BAŞLADI
banner36

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından Safranbolu’da çevrimiçi başlayan Uluslararası Mimarlık Araştırmaları Sempozyumu (ReseArch’20) bilim insanlarını, mimarları, şehir plancılarını, bina uzmanlarını, eğitmenleri, mühendisleri, sivil toplum kuruluşlarını ve özel sektör temsilcilerini bilimsel çerçevede teorik ve pratik bilgileri paylaşmak ve tartışmak üzere bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Tasarım ve Teori, Yapı, Yapı Malzemeleri, Yapım Sistemleri ve Teknoloji İlişkisi, Fiziksel Çevre Denetimi, Yapılı Çevre, Mimari Mühendislik, İç Mekân Tasarımı, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama, Tarihi Çevre ve Kültürel Miras, Mimarlık Meslek Pratiği, Mimarlık ve Politika/İdeoloji, Mimarlık Eğitimi, Mimarlık Tarihi, Coğrafi Bilgi Sistemleri konularında bilim insanları bildirilerini sunacak.

KBÜ Safranbolu kampüsünde yüz yüze yapılması planlanan konferans, pandemi sebebi ile çevrimiçi konferansa dönüştürüldü. Uluslararası Mimarlık Araştırmaları Sempozyumu (ReseArch’20) 100’e yakın uluslararası ve ulusal davetli ve katılımcıyı bir araya getirerek 15 oturumda gerçekleştirilecek. 70 bildiri başvurusu olan sempozyum için 53 bildiri kabul edildi.

Konferansın açılış konuşmasını; Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Özçağlar ile Konferans Eşbaşkanları Dr. Öğr. Üyesi Beyza Onur, Dr.Öğr. Üyesi Merve Tuna Kayılı gerçekleştirdi.

Açılış oturumunda, davetli konuşmacılar Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Gülser Çelebi “Sürdürülebilirlik ve Mimarlık İlişkisi”, İstanbul Medipol Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilge Işık “Kerpiç Yapı ve Deprem İlişkisi” konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

Sempozyumda ayrıca, Malezya Teknoloji Üniversitesi Yapısal Çevre ve Etüt Fakültesi Prof. Dr. Alias Abdul Rahman, 2006-2010 Mimarlar Odası Genel Başkanlığı Mimar Bülend Tuna, IE Üniversitesi Mimarlık Bölümü Prof. Dr. Fermín González Blanco, Malezya Teknoloji Üniversitesi İnşaat ve Etüt Fakültesi Prof. Dr. Mohd Hamdan Bin Haji Ahmad, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Neşe Gurallar, CEDY Maliyet Yönetimi Başkanı Dr. Wei Zhou davetli konuşmacı olarak katıldı.

ReseArch’20 hakkında daha detaylı bilgi almak ve çevrim içi oturumlara katılmak için https://research2020.karabuk.edu.tr/  linkinden ulaşılabilir.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74