KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 4. OLDU

Karabük Üniversitesi, (KBÜ) "IU GreenMetric World University Ranking"de Türkiye dördüncüsü oldu.

banner73
Güncel 30.01.2016, 15:19 30.01.2016, 15:19
41
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 4. OLDU
banner36

Karabük Üniversitesi, (KBÜ) "IU GreenMetric World University Ranking"de Türkiye dördüncüsü oldu.


 

20160129AW646096_02Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, yaptığı açıklamada, dünya üniversitelerini çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik alanlarında her yıl değerlendiren "Yeşil Ölçüm Dünya Üniversiteler Sıralaması" platformunda, Türkiye üniversiteleri arasında 4. olduklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Dünya üniversiteleri arasında ise 283. olduklarından kaydeden Rektör Polat, "Üniversitemizin almış olduğu bu başarı en üst yöneticiden en alt kademedeki çalışan arkadaşımızın üniversitemize çevre alanında olan katkısının bir sonucudur.

Önümüzdeki yıllarda yerleşkemizde tüm binaların çatılarına yerleştireceğimiz güneş panelleri ile enerji üretmeyi planlıyoruz. Gerekli lisans ve izinleri aldığımız proje ile kendi enerjisini üreten, özellikle yaz aylarında ürettiği enerjiyi enterkonnekte sisteme vererek bu yolla gelir elde eden, daha da önemlisi eko kampüs-çevreci kampüs unvanına sahip ilk üniversite olmayı hedefliyoruz.

İşte bu amacımız bizi IU GreenMetric Uluslararası sıralamada dünya üniversiteleri arasında daha üst sıralara çıkaracaktır. Biz yönetim olarak ayrıca çevreye karşı duyarlı, bilinçli bireyler yetiştirmek ve çevreye yapmış olduğumuz yatırımlarla gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmanın gayretindeyiz.

Bu anlayışımız bizleri Türkiye’nin en çevreci 5 üniversitesi arasında olmamızı sağlamıştır. İnanıyorum ki gelecek yıllarda üniversitemiz uluslararası alanda daha üst basamaklarda yer alacaktır" dedi.
Yorumlar (0)
1
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74