KARABÜK TSO'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

KARABÜK TSO, SOMA’DA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİ AİLELERİ İÇİN TOBB’UN BAŞLATTIĞI YARDIM KAMPANYASINA 25 BİN TL İ

Güncel 16.05.2014, 13:21 16.05.2014, 13:21
15
KARABÜK TSO'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
banner36

KARABÜK TSO, SOMA’DA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİ AİLELERİ İÇİN TOBB’UN BAŞLATTIĞI YARDIM KAMPANYASINA 25 BİN TL İLE İLK KATILAN OLDU


 

ktso-ornek-davranis

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Namal Bir basın açıklaması yayınlayarak, Soma’da şehit olan maden işçilerinin yakınları için TOBB'un başlattığı yardım kampanyasına ilk katılan oda olduklarını açıkladı.

Namal, Soma’da hayatını kaybeden işçi ailelerinin unutulmaması için duyarlı olunması gerektiğinin altını çizdi ve açıklamasında şu görüşlere yer verdi;
Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen elim maden kazasında 284 madencimizin ölümü ve yaralılarımız olması nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz.

Bu büyük kaza da hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Yüce Allah’tan bir daha böyle acıları yaşatmamasını temenni ediyoruz. Milletimizin başı sağolsun.

Soma’da yaşanan maden kazası nedeniyle TOBB 81 il ve 160 ilçedeki oda ve borsalar nezdinde yardım kampanyası başlatmıştır.

Şehit olan madencilerimizin artık bizlere emaneti olan ailelerine destek olmak amacıyla odamız olarak 25 bin TL yardımı derhal gönderdik.
Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimiz  ve üyelerimiz adına TOBB’nin yardım hesabına ilk katılan il olduk.

AW000593Camiamız da şehit olan madenci ailelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve dayanışma içersinde olduğumuzu göstermek adına gerekli yardımı yapacaktır.

Bu acının ailelerinin yüreğinden silinmesi elbette imkansız olacaktır, ancak bundan sonraki günlerde ailelerin yaşamlarını sürdürmeleri, unutulmamaları için gerekli desteğin ve hafızanın sürdürülmesi gerektiğine inanıyorum.
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74