KARABÜK TSO'DA SEÇİME DOĞRU

-  KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİM SATHINA GİRDİ

Güncel 11.01.2013, 00:55 11.01.2013, 00:55
15
KARABÜK TSO'DA SEÇİME DOĞRU
banner36
-  KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİM SATHINA GİRDİ

tso-secim-starti

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ziya Ünsal, seçimlerin Yüksek Seçim Kurulu’nun belirleyeceği takvimde başlayacağını söyledi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Ziya Ünsal, TSO’nun yapılacak olan seçimleri ile ilgili bilgi vererek, seçimlerin Yüksek Seçim Kurulu’nun belirleyeceği takvimde başlayacağını kaydetti.

Meclis Başkanı Ünsal seçimler ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;
Bildiğiniz gibi TSO meclisi olarak 4 senelik süremizi tamamlamış bulunmaktayız. Buda geçtiğimiz Kasım döneminde takvim belirlenecekti. 3.5 sene olması nedeniyle 4 seneye uzatılmasını gidildi. Şubat ayında başlayıp Mart ayında bitirilmek üzere seçim maratonuna girmiş bulunmaktayız.

Bildiğiniz gibi TSO’lar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı kuruluş yarı kamu kurumu niteliğinde, dolayısıyla bu 4 senede bir yapılan seçimlerimiz tekrarlanacak, yenilecek ve seçilen arkadaşlarımız üyelerimiz bulundukları temsil ettikleri kuruma hizmet etmeye başlayacaklar. Ben bu vesileyle seçime katılacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

Onlar tabii ki hizmet yarışının içerisine girecekler. Şuan ki mevcut meclisimiz olarak 31 kişi görev yapmakta, bu 31 arkadaşımızın bıraktığı yerden bayrağı alıp bir adım daha ileriye götürmenin hesabını yapacaklar. Karabük’e hizmet edecekler, dolayısıyla tüm Türkiye’ye hizmet edecekler. Bizim seçimlerimiz yoğun ve zorlu geçmekte. Çünkü seçim sistemlerinin içerisinde bir genelleme yaparsak, hemen hemen bütün seçimlerin yanında çok zor ve ağır şartlarda devam ediyor.

Seçimlere girecek arkadaşlarımız kendi guruplarında komite yapacaklar, bu komiteler içerisinden seçilecekler meclis üyelerini seçecekler, bu seçilenler yönetim kurulunu belirleyecek ve yönetim kurulu başkanını seçecekler ve daha sonra meclis başkanını seçecekler. Bu süreç bir aylık takvimi gerektiriyor. Şubat ayı itibaren Yüksek Seçim Kuruluna vereceğimiz üye listelerinin akabinde Yüksek Seçim Kurulu’nun belirleyeceği takvimde seçim süreci başlamış olacak.
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74