'KARABÜK TANITIM GÜNLERİ' BAŞLIYOR

Güncel 18.12.2014, 02:16 18.12.2014, 02:16
26
'KARABÜK TANITIM GÜNLERİ' BAŞLIYOR
banner36
kar-vak-toplanti

25-28 ARALIK TARİHLERİ ARASI İSTANBUL, FESHANE’DE YAPILACAK OLAN ‘KARABÜK TANITIM GÜNLERİ’ BAŞLIYOR


 

‘KARABÜK TANITIM GÜNLERİ’ ÖNCESİ ANKARA’DA KARABÜKLÜLER VAKFI’NDA MEHMET ALİ ŞAHİN’İN BAŞKANLIĞINDA GENİŞ KATILIMLI BİR TOPLANTI DÜZENLENDİ


 İstanbul'da 25-28 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan "Karabük Tanıtım Günleri" öncesi Ankara Karabüklüler Vakfından tanıtım toplantısı yapıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin başkanlığında yapılan toplantıya, Vakıf yöneticilerinin yanı sıra Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Milletvekili Osman Kahveci, Başbakanlık Müsetşarı Özer Kontoğlu, yine Karabüklü olan Şırnak Valisi Hasan İpek, Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, TSO Başkanı Sedat Namal, KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Fadıl Demirel, ilçe Kaymakam ve Belediye Başkanları ile STK temsilcileri katıldı.

karvak-3Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, İstanbul Feshane’de 25-28 Aralık'ta düzenlenecek etkinliğe hazır olduklarını söyledi.

Şahin, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“25 -28 Aralık tarihilerinde ikinci tanıtım günlerini yapacağız. İlkini geçen yıl Ankara’da yapmıştık. Karabüklüler Vakfı, Valiliğimiz, Belediyeler, Üniversitemiz, esnaflarımız ve STK’lar ile başarılı bir organizasyon yapmıştık. İnşallah bu ay sonunda ikinci tanıtım günlerimizi de İstanbul Feshane’de başarı ile gerçekleştireceğiz.

25 Atalık’ta başlayacak etkinliğimizden bir gün önce İstanbulları davet etmek için içerisinde altın olan Safranbolu lokumu dağıtacağız. Yer konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Kapsamlı bir etkinliğin olacağı tanıtım günlerimizde Feshane’de bulunan iki alanı da en iyi şekilde kullanmak için yoğun çaba harcadık.

‘Safranbolu Sokağı’nda ilçede faaliyet gösteren demirci, kalaycı, bakırcı ve yemenici gibi geleneksel mesleklerin son ustaları sanatlarını icra edecek. Diğer ilçelerimizde kendilerine özgü yöresel tanıtımlarını yapacaklar Safranbolu ilçesinde 18. ve 19. yüzyıl ile 20. yüzyıl başlarında yapılan tarihi konakların tasvir edildiği değişik ambalajlarla üretilen damla sakızlı, fındıklı, güllü, çifte kavrulmuş ve safranlı olmak üzere 5 çeşit üretilen 2 ton lokum katılımcılara sunulacak. Tarihi konakların dev maketlerinin yer alacağı etkinlikte, İstanbullular, miyane helvası, keşkek, bandırma gibi farklı yerel lezzetleri de tatma şansını yakalayacak.

karvak-1Karabük Tanıtım Günlerinde Bülent Serttaş ve TRT Sanatçısı Emel Taşçıoğlu konser verecek, Türker İnanoğlu ve Zeki Alasya, "Dünden Bugüne Türk Sineması" konulu toplantıda konuşacak. Etkinlikte, Kardemir Karabüksporlu futbolcular, futbol severlerle bir araya gelecek. Karabük’ün yöresel güzelliklerini İstanbullulara tanıtma gayretinde olacağız”

Daha sonra Ali Göçmen tarafından Feshane’de kurulacak stant ve düzen hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdikten sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74