KARABÜK SAĞLIK'TA SINIRLARI AŞTI

KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yaptığı yeniliklerle ve uzman doktorları sayesinde artık yurt dı

Güncel 15.04.2015, 18:33 15.04.2015, 18:33
26
KARABÜK SAĞLIK'TA SINIRLARI  AŞTI
banner36

KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yaptığı yeniliklerle ve uzman doktorları sayesinde artık yurt dışından da hasta kabul ediyor.


 

20150415AW384793_01Yeni kurulmuş olmasının getirdiği sıkıntılar nedeniyle bir süredir vatandaşların yoğun şikayetlerine maruz kalan Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kadrosuna kattığı profesör ve uzman doktorlar sayesinde bu açığı hızla kapatıyor.

Yaptığı çalışmalarla kendisini her gün biraz daha yenileyen ve geliştiren Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, artık yurt dışında da adından söz ettiriyor. Daha önce imkansızlıklar dolayısıyla Ankara ve İstanbul gibi illere otobüslerle hasta gönderen Karabük, bugün çevre iller başta olmak üzere Türkiye’nin her kesiminden hasta kabul ediyor.

TEDAVİ İÇİN AMERİKA’DAN GELDİ!


Başarılı çalışmalarıyla branşında Türkiye’de adından sıkça bahsedilen ve bugün Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Üroloji Doktoru Prof. Dr. Nurettin Sertçelik, Amerika’dan gelen bir hastasına başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ameliyat hakkında bilgi veren Prof. Dr. Nurettin Sertçelik, hastasının Amerika’da ücretsiz tedavi şansı olmasına karşın doktora olan güven neticesinde Türkiye’ye gelerek Karabük’te ameliyat olmayı tercih ettiğini ifade ederek “Hastamız benim Amerika’dan tanıdığım bir işadamı. Amerika’da her türlü sosyal güvencesi olmasına rağmen, bir güven duygusu içinde kendisini burada ameliyat edip edemeyeceğimizi sordu. Biz de kendisini burada ameliyat edebileceğimizi söyledik. Kendisi hiçbir tereddütü olmadan gelmek istedi. Ülkesinde hiçbir ücret ödemeden ameliyat olabilecekken, burada masraflarının tamamını ödemek kaydıyla Türkiye’ye geldi ve kliniğimizde arzu edilen ameliyatı oldu. Ameliyatı dün gerçekleştirdik ve gayet başarılı bir ameliyat oldu. Kendisini de şuan çok memnun. Muhtemelen iki üç gün sonra da hastayı taburcu edeceğiz. Bu artık, Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çalışmalarından dolayı duyurduğu isme ve güvene göre gelişen bir durum. Hastanemizin hasta portföyü de oldukça genişlemiş vaziyette. Diyarbakır’dan tutun Adapazarı’na kadar pek çok ilden hastalarımız gelmektedir. Bu yavaş yavaş artacaktır. Bu bizim için çok gurur verici bir olay.” dedi.

Hastanenin bugün itibariyle yer bakımından yeterli kapasiteye sahip olmamasına karşın, yaptığı çalışmalarla ismini duyurduğunu, bunda doktora olan güven duygusunun da önemli etken olduğunu belirten Prof. Dr. Nurettin Sertçelik “Daha önce Ankara’da grev yaptığım dönemde Karabük’ten Ankara’ya gelen bir çok hastamız, bugün burada bizi buluyorlar ve memnuniyetlerini dile getiriyorlar. İşin güzel tarafı bugün Ankara’dan da bir çok hastamız Karabük’e geliyor. Burada tabi doktora güven çok önemli. Hastanemizin kapasitesi Karabük nüfusuna yetecek kadar yeterli değil, yer sıkıntısı çekiyoruz ama bu sorunun da kısa zamanda giderileceği belirtiliyor. Burada önemli olan Tıp Fakültesi’nin istenilen düzeye çıkması ve gelişmesidir. Bu Karabük ve çevre halkı için çok önemli. Çünkü Karabük’te inanılmaz bir hasta potansiyeli var. Bu büyüklükte bir hastane daha ancak yetecek gibi görünüyor.” dedi.
Yorumlar (0)
25
açık
banner17
banner18
banner39
banner74