KARABÜK OSB'DE DERİNLEMESİNE SORUŞTURMA

KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜNDE UYGUNSUZ VE FAZLA ÖDEMELER YAPILDIĞI İDDİASI İLE İNCELEME BAŞLATILDI V

banner73
Güncel 02.06.2017, 15:47 02.06.2017, 15:47
70
KARABÜK OSB'DE DERİNLEMESİNE SORUŞTURMA
banner36
KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜNDE UYGUNSUZ VE FAZLA ÖDEMELER YAPILDIĞI İDDİASI İLE İNCELEME BAŞLATILDI

VALİ AKTAŞ'IN TALİMATI İLE DEFTERDAR OSMAN KOÇAŞ İNCELEMEYİ BİZZAT KENDİSİ YAPIYORKarabük Organize Sanayi Müdürlüğünde son günlerde usulsüz ödemeler ile kurumun zarara uğratıldığı yönündeki iddialar kent gündeminde tartışılmaya başlanmıştı.

Daha önceki aylarda da söz konusu iddialar ile ilgili Karabük OSB Yönetim Kurulu tarafından görevlendirme yolu ile denetim yapılmış ve denetleme raporu hazırlanmıştı.

Hatta bu denetleme raporunda, Karabük OSB'nin uygunsuz ödemeler ile zarara uğratıldığı yönünde maddelerin yer aldığı da ifade edilmişti.

Söz konusu denetleme raporunun Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu olarak verilmesi gerekirken, bekletildiği de konuya yakın kaynaklar tarafından aktarıldı.

KARABÜK OSB KAÇ MİLYON TL ZARARA UĞRATILDI
Tüm bu gelişmelerin ardından, ihale yolu ile Karabük OSB'ye yapılan sanayi elektriği, trafo ve tesisat işinde, yüklenici firmanın hatasından dolayı TEİAŞ'ın (Türkiye Elektrik İşletmeleri Kurumu) 1 milyon 500 TL civarında ceza kestiğini, ihale şartnamesinde bu cezanın sorumlusunun yüklenici firma olmasına rağmen, Karabük OSB Müdürlüğü tarafından ödendiği iddia ediliyor.

Öte yandan OSB müdürünün yetki limitinin çok üstünde kurum hesabından para çektiği de iddialar arasında yer alırken, bu paraların karşılığında ise yemek, lokum ve tepsi tepsi baklava-börek faturalarının alındığı konuşuluyor.

VALİ, BİZZAT DEFTERDARA İNCELEME YAPTIRIYOR
Yaşanan bu süreçler karşısında, Karabük Valisi Mehmet Aktaş'ın talimatı ile bizzat İl Defterdarı Osman Koçaş'ın geçtiğimiz günlerde Karabük OSB Müdürlüğüne giderek, tüm belge ve evrakları inceleme altına aldığı, hatta denetleme raporundan da bir kopya temin ettiği öğrenildi.

İl Defterdarı Osman Koçaş'ın yapacağı soruşturma sonrasında Karabük Organize Sanayi Bölgesinde neler yaşanacağını kamuoyu merakla bekliyor ve takip ediyor.
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74