KARABÜK KENT ORMANI BELEDİYEYE DEVREDİLDİ

Karabük Kent Ormanı belediyeye devredildi.

Güncel 28.01.2021, 15:16 28.01.2021, 16:41
639
KARABÜK KENT ORMANI BELEDİYEYE DEVREDİLDİ
banner36

Karabük Kent Ormanı'nın Karabük Belediyesine devredildiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Orman Genel Müdürlüğü ile Karabük Belediyesi arasında tesisin devri ile ilgili görüşmelerin olumlu sonuçlandığı ve Kent Ormanı'nın, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Karabük Orman İşletme Müdürü Aydın Kırımlı tarafından atılan imzalarla Karabük Belediyesine devredildiği belirtildi.

Fen İşleri Müdürü İrfan İnal ve Park ve Bahçeler Müdürü Mehmet Emin Ünal ile Kent Ormanı'nda incelemelerde bulunan Başkan Vergili, en kısa sürede tesisin Şehirpark gibi modern bir hale getirilerek Karabük halkının hizmetine sunulması talimatını verdi.

Dün devri gerçekleştirilen Kent Ormanı’nda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bugün düzenleme çalışmalarına başladı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, zaman kaybetmeden içerisindeki spor aletleri, tesisler ve doğayı izleme kuleleri ile kentin önemli bir konuma sahi olan Kent Ormanı’nda temizlik ve budama çalışmalarına başladı. İlk çalışma ile birlikte orman içerisinde bulunan kötü durumdaki binalar yıkılıp yeni üniteleri inşa edilecek.

4 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna sahip olan Kent Ormanı ışıklandırma, güvenli yürüyüş parkuruyla, kafeleriyle, seyir terasıyla, göletiyle, çocuk parklarıyla, kamelyalarıyla ve diğer üniteleriyle Karabük’e yakışır bir hal alması bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vergili, Kent Ormanı'nı en kısa sürede vatandaşların en güzel şekilde kullanabileceği, temizliği ve bakımı yapılan bir hale getireceklerini aktardı.

Kent Ormanı'nda vatandaşların gece-gündüz yürüyüşlerini ve pikniklerini güvenli bir şekilde yapabileceklerini vurgulayan Vergili, "Burası 370 dönümlük büyük bir alan. Mimarlarımız çalışacak ve neler yapabileceğimize karar verecek. Burası daha önce bizde olsaydı çok daha farklı olurdu. Ama herkes buraya Karabük Belediyesinin eli değdiğinde ne hale geldiğini en kısa sürede görecek. Pandemi süreci bitmese bile Karabüklülere bu yaz burada çaylarını içireceğiz. Çünkü burası çok büyük bir alan ve Karabük'ün yarısı bile buraya gelse aralarında 5 metre mesafe olur." ifadesini kullandı.

Yorumlar (1)
murat saral 13 ay önce
Yol yok yol... 100. yıl ve Beşbinevler de yollar harap, delik deşik, hergün çakıl atmayla bu iş olmuyor. Şu durumda tek eksiğimiz zaten kent ormanıydı, mutlaka tüm ekibinizle orayla ilgilenin sayın başkan. Çünkü o muhit önemli ne olur ne olmaz.
banner11
banner12
-9
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74