KARABÜK EMNİYETİ TEYAKKUZDA

HABERSİZ YAPILAN TATBİKATI SÜRÜCÜLER GERÇEK SANDI  

Güncel 31.07.2015, 10:52 31.07.2015, 10:52
26
KARABÜK EMNİYETİ TEYAKKUZDA
banner36

HABERSİZ YAPILAN TATBİKATI SÜRÜCÜLER GERÇEK SANDI


 

20150731AW489502_01Son günlerde artan terör olaylarına karşı emniyet güçleri teyakkuzda olurken, Karabük’te ise emniyet güçlerinin bölge yolunda yaptığı tatbikat gerçeği aratmadı.

Son haftalarda yaşanan terör olayları sonrası Türkiye genelinde olduğu gibi Karabük’te de emniyet güçleri teyakkuzda.

Olası bir duruma karşı ekiplerin anında müdahalesi ve alınacak tedbirlerle ilgili olarak Karabük’ü Ankara ve İstanbul’a bağlayan karayolu üzerinde tatbikat gerçekleştirilirken, bazı sürücüler ise tatbikattan habersiz yaşananları gerçek sandı.

Senaryo gereği kontrol noktasından polislerin 'dur' ihtarına uymayan ve silahlı olduğu tespit edilen bir otomobil Karabük istikametine seyir halinde olduğu bilgisi üzerine Terörle Mücadele Şube ekipleri, Gruplar Amirliği ile Asayiş ekipleri ve Bölge Trafik ekiplerince Bölge Trafik Müdürlüğü önünde kapanlara yolu keserek aracı durdurarak çevresini sardı.

Çelik yelek ve uzun namlulu silahlarla aracın çevresini saran ekipler otomobil içersindeki iki şahsı etkisiz hale getirdi. Bölge trafik ekiplerinin yolu bir anda kesmesi sonrası yaşananları film gibi izleyen sürücüler tatbikattan habersiz yaşananları gerçek sandı.

Tatbikat Emniyet Müdür Yardımcısı Erol Beşe tarafından yönetilirken, kısa sürede başarılı bir şekilde gerçekleşen tatbikat sonrası ekipleri kutladı.
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74