KARABÜK CHP'Yİ KUCAKLADI

Güncel 22.05.2015, 00:27 22.05.2015, 00:27
30
KARABÜK CHP'Yİ KUCAKLADI
banner36

miting-ana-fotoCHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU KARABÜK’TE


 


“SİYASET HİZMET ARACIDIR. SİYASETİ HİÇBİR ZAMAN ZENGİNLEŞME ARACI OLARAK GÖRMEDİM” 


 

“ARKASINDA DAYISI OLMAYAN BİR TÜRKİYE İNŞA EDECEĞİM”


  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyaset hizmet aracıdır. Refahı tabana yayacağız. Bir avuç insan zengin olurken binlerce insan fakir olmamalıdır. Herkesin huzur içinde yaşaması için refahın tabana yayılması lazım gelir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesinde Karabük’te halka hitap etti.

Karabük’te alanı dolduran vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, siyaseti hiçbir zaman zenginleşme aracı olarak görmediğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren Kılıçdaroğlu, “CHP iktidarında onlara kurs açacağım. Devlet nasıl yönetilir, kul hakkı nasıl yenmez. Ben sizin için çalışırım. Başbakan Davutoğlu, Erdoğan ve onun ailesi için çalışır. Ağzından ‘İşsizliği, yoksulluğu şöyle önleyeceğiz’ diye bir cümle duydunuz mu? Halk için çalışmazlar onlar. Halk için çalışacak olan kişi halk gibi yaşayacak. Vatandaşın derdini bilecek. Siyaset zenginleşme aracı değildir. Politikacının cebi değil vatandaşın cebi önemlidir. Vatandaş siftah yapıyor mu? Emekli huzur içinde yaşıyor mu?” diye konuştu.

miting-1“MAĞDUR EDEBİYATI YAPIYORLAR”
Hükümetin mağdur edebiyatı yaptığını öne süren Kılıçdaroğlu, “Kaynak nereden bulacaksın diyorlar. Göreceksin iktidara geldiğimde yapacağım. Mağdur edebiyatı yapıyorlar. ‘Efendim kefenimizi giydik’ diyorlar. Kefeni niye giydin kardeşim. İdam yok bir şey yok. Sonra kaldı ki zaten idamlara karşıyız. Siyasi idamlardan bu ülke çok çekti. Yazık günah, böyle bir şey yok. Ama millete ‘Efendim ben kefeni giydim. Bana sahip çık’ diyorlar. Malı götürürken bir şey yok. Sen Cumhurbaşkanı oldun. Araban var, uçağın var, sarayın var, koruman var, ordun var. Kardeşim ne mağduru? Mağdur olan vatandaş emin olun” dedi.

miting-3“17 MİLYON YOKSUL ATATÜRK’ÜN TÜRKİYESİ’NE YAKIŞMIYOR”
Türkiye’de 6 milyon 200 bin işsiz olduğunu ve 17 milyon yoksul bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
“Sandığa giderken yanınızda bir kişiyi daha CHP’ye oy vermesi için getireceksiniz. Eğer itiraz ederse ‘Bu güne kadar CHP’ye oy vermedim’ derse siz de ona şöyle söyleyin, “13 yıl kredi açtık. 13 yılın sonunda 6 milyon 200 bin işsizimiz var. Meydanlarda söylemiyorlar. Sadece Kılıçdaroğlu nasıl yapacak diyorlar. Yapacağım siz de göreceksiniz. 17 milyon yoksul var. Çocuklar açlıktan öldü. Hep beraber gidelim. CHP için oy kullanalım.’ Diyeceksiniz. 17 milyon yoksul, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiyesi’ne yakışmıyor. Çocuklarımız var, üniversiteyi bitirdiler. Öğretmen olacaklar. 350 bin öğretmen bekliyor. Onların çocukları KPSS sınavına girmeden doğrudan memur oluyorlar. Bizim çocuklarımız atama bekliyorlar. 8 milyon emekli ayda bin liranın altında maaş alıyor. Sözüm söz Ramazan ve Kurban Bayramı’nda birer maaş ikramiye vereceğim. Belki o vatandaşımızı ikna konusunda kaynak konusunda soru sorabilir. Ona şunu söyleyin, ‘Kılıçdaroğlu Karabük’e geldi ve söz verdi. Kaçak saray ve ona giden bütün paraları kesip emekliye vereceğim. 6 milyon 200 bin işsizimiz var. Anne baba bekler çocuk ne zaman işe girecek diye. İşsizliğin ne olduğunu bilirim. O beylerin çocukları KPSS sınavına bile girmezler. Çünkü arkalarında dayıları var. Ben arkasında dayısı olmayan bir Türkiye inşa edeceğim.”

miting-5GENÇLER “YUH ÇEKMEYİN” UYARISI
TBMM’ye “Yabancıların Çalıştırılması Hakkında Kanun Tasarısı”nın gönderildiğini söyleyen CHP Lideri, gençlerin yuhalaması üzerine uyarıda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Bugün TBMM’ye yazılan bir yazı var. Başbakanlık yazıyor. Ne diyor ‘Yabancıların Çalıştırılması Hakkında Kanun Tasarısı.’ Yuh çekmeyin gençler, gidin gerekeni sandıkta gösterin. Türkiye’de 6 milyon 200 bin işsiz var. Benim derdim bizim çocuklarımız. Bizim çocuklarımız üretecek. Bizim çocuklarımızın alın terine önem vereceğim. Düne kadar bizim Suriye ile ne derdimiz vardı? Bir sabah kalktın Suriye’yi bize düşman ettin. Müslümanı Müslüman’a kırdırdın. Elbette biz konuksever bir ülkeyiz. Sen 2.5 milyon Suriyeli’ye 5.5 milyon buluyorsun da bizim emeklimize, işsizimize gelince mi kaynak yok” şeklinde konuştu.

miting-2“SİYASET DÜRÜST İNSANLARIN İŞİ OLACAK”
İnsanların huzur ve iyi bir ortamda yaşamak istediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Karabük’ten kimse kusura bakmasın. Size sitemim de olacak. Madem ki ben sizden birisiyim. Madem ki ben sizin için çalışıyorum. O zaman sizden sitemim olacak. Karabük’te binlerce emekli var. Hiçbir emeklinin fire vermesini istemiyorum. Ben emekli için çalışacağım, emekli ‘beyler’ için çalışacak. Bu olmaz. Şapkayı önümüze koyup düşüneceğiz. Yandaşa var, sana gelince kaynak yok. Sandıktan da benden sana oy yok. Karabük’ün Karabük olmasının temelinde CHP var. O zaman Karabüklü kardeşlerimden ricam olacak. Oturup konuşacağız. Siz kul hakkı yemeyen bir yönetim istiyor musunuz? O zaman tek adres var. Bütün Türkiye’de söylüyorum. Fakirin, garibanın dostu biziz. Siyaset dürüst insanların işi olacak. Ne olacak bu ülkenin hali diye kendi kendimize soruyoruz. Türkiye büyük bir ülke, kendi sorunlarını aşabilecek kapasiteye sahip bir ülke. Bu ülkede tek eksiğimiz namuslu, dürüst siyaset. Ben size dürüst siyaset sözü veriyorum. Ben size namuslu siyaset sözü veriyorum. Ben size sizden topladığım her kuruşun hesabını verme sözü veriyorum. Beraber çalışacağız, beraber mücadele edeceğiz. Hayatımda hiçbir vatandaşa ‘Niye şu partiye oy vermedin?’ diye sitemim olmadı. Görüşü, inancı, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun bütün vatandaşlarımın başımın üstünde yeri vardır. Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak görmüyorum. Siyaset hizmet aracıdır. Refahı tabana yayacağız. Bir avuç insan zengin olurken binlerce insan fakir olmamalıdır. miting-8Herkesin huzur içinde yaşaması için refahın tabana yayılması lazım gelir. Emekliye vermeyi düşündüğümüz iki maaşın temelinde bu yatıyor. O emekli bu yolları yaptı. Fabrikaları kurdu, dükkanında çalıştı. Emekli kardeşlerimden bir tek fire istemiyorum. Hepsinin oyunu istiyorum. CHP iktidarında çıkaracağımız ilk kanun, ilk dört ay içerisinde emekliye ikramiyenin verilmesi kanunudur. Burada herkes üç aşağı beş yukarı bir şekliyle çalışıyor. Asgari ücret 949 lira, 1500 yapacağım dedim. Kıyameti koparıyorlar. Maliye Bakanı ‘İşçiye asgari ücreti yapmak işçi için zulümdür’ diyor. Ben de o beyefendiye diyorum ki ‘Sevgili Bakan kardeşim; sen ayda 14 bin lira alırken zulüm değil de işçiye ayda 1500 lira verince mi zulüm oluyor.’ Bizim anlayışımızla onların anlayışını soruyorum. Bizim vatandaşı nasıl düşündüğümüzü siz bilin. Onlar vatandaşı nasıl düşünüyor, vatandaşı yolunacak kaz gibi görüyorlar. Vatandaş şanlı bayrağın altında işsiz kalmayacak. Onurlu bir yurttaş gibi kendi ülkesinde yaşayacak.”

CHP Lideri konuşmasında taşeron sistemini de kaldıracağını sözlerine ekledi. Karabük mitingi, milletvekili adaylarının tanıtımı ise son buldu.
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74