KARABÜK, 17 AĞUSTOS DEPREMİNİ UNUTMADI

banner73
Güncel 17.08.2014, 22:09 17.08.2014, 22:09
11
KARABÜK, 17 AĞUSTOS DEPREMİNİ UNUTMADI
banner36
20140817AW170347_01Karabük'te 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 15. yıldönümünde depremde hayatını kaybedenler anılarak Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından bilgilendirme ve toplumda deprem bilinci oluşturmaya yönelik etkinlik düzenlendi.

Safranbolu ilçesinde bulunan Misak-i Milli meydanında AFAD ekiplerince kurulan çadırda, stand ve acil durum kurtarma botu, depremin bilançosunu anlatan fotoğraf sergisi ve vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtarak deprem bilinci oluşturulmaya çalışıldı.

Karabük İl AFAD Müdürü Gazanfer Erbay, Karabük’ün birinci derece deprem bölgesi olduğunu hatırlatarak, “ Bizim toplum olarak şöyle bir şeyimiz var; biz başımıza gelen felaketleri çok yoğun yaşıyoruz o felaketler olduğu zaman bütün yardımları yapıyoruz. Fakat daha sonrada bunları çabuk unutuyoruz. Biz artık gerek AFAD başkanlığı ve İl Müdürlükleri olarak Türkiye’nin her tarafında bu tür etkinlikler yapıyoruz biz artık Afetlere karşı depremlere karşı vatandaşlarımıza önelik her zaman eğitme ve eğitim programlarımız var. Semireler veriyoruz tatbikatlar yapıyoruz devam edeceğiz. Vatandaşlarımızda tabiiki geçirilen afetlerden dolayı bilinçlenme var. Bu yeterli midir değil midir Van depreminde gördük. O zaman bir çok konut yıkıldı bizler kurum olarak Van depreminde başarı sağladık. Kuzey Anadolu fay hattı buradan geçmekte ve Karabük her zaman birinci derece deprem bölgesi. Karabük’te birde ters yönde de bir fay hattı var. Sıkşmakta olan bir bölge olduğu için her zaman deprem riskiyle karşı karşıya bir il olduğundan vatandaşlarımızın eğitimi noktasında sürdürüyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74