KAR-DER BAŞKANI UĞUR ÇALIŞKAN OLDU

Karabük Kalkınma ve Dayanışma Derneği (KAR-DER) 8. Olağan Genel Kurulunda tek liste ile gidilen seçimlerde Uğur Çalı

banner73
Güncel 27.10.2014, 16:22 27.10.2014, 16:22
66
KAR-DER BAŞKANI UĞUR ÇALIŞKAN OLDU
banner36

Karabük Kalkınma ve Dayanışma Derneği (KAR-DER) 8. Olağan Genel Kurulunda tek liste ile gidilen seçimlerde Uğur Çalışan başkan seçildi


 

karder-ugur

Esnaf Kefalet Kooperatifi salonunda yapılan genel kurula, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Çelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören katıldı.

Genel Kurulda konuşan Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, “ KAR-DER bölgemizde 1999 yılında kurulmuş ve çok eski sivil toplum kuruluşudur. KAR-DER kurulurken, sadece Karabük’ü değil tüm ilçelerini kapsayacak bir şekilde hizmet ediyor. Sivil toplum kuruluşların gelişmesini büyümesini destekliyoruz. Karabük kamu yatırımları açısından önemli bir mesafeler kat etti” dedi.

Milletvekili Osman Kahveci ise, KAR-DER’in ilk başlarda yanlış anlaşıldığını ancak özüne bakıldığında sadece dar bir alanda hizmet eden dernek olmadığını söyleyerek, “Karabük’te bir çok derneğimiz var ve bu dernekleri bir fedarsyon altında toplamanın zamanı geldi. Karabük’ün merkezi neyse ilçelerinin ve köylerine de aynı mesafede olup aynı hizmeti götürme kararında olan bir derneğimiz” dedi.

“TÜM KARABÜK’Ü KAPSAYACAĞIZ”
KAR-DER Başkanı Uğur Çalışkan ise, delegasyon üyelerinin kendilerine verdiği destek dolayı teşekkür ederek, “Tüzük tadilatı yaparak yönetim kurulu sayımızı arttırdık. Buradaki amacımız KAR-DER’in bütün Karabük’ü kapsayan bir derneği yapmak. Karabük’ün bütün ilçelerini kapsayan bir yönetim oluşturduk. KAR-DER sadece Karabük’ün değil herkesi kucaklayan tüm ilçeleri de içine alan bir yapı ile hizmetine devam edecek. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra Karabük ve ilçelerinin gelişmesi ve büyümesi adına çalışmalar yapacağız. Danışma Kurulu toplantılarımızla kente yön verecek çalışma projeleri ele alarak yol haritalarını ortaya koyup birlik ve beraberlik içinde çalışıp kentimizi daha ileri getirmenin gayreti içinde olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçilerek tek liste ile gidilen genel kurulda KAR-DER Başkanlığına Uğur Çalışkan seçilirken, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Hüseyin Yılmaz, Mithat Gümüş, Turgut Ünal, Serkan Dorukbaşı, Fatih Aktoprak, Kubilay Yıldırım, Tuna Karagülleoğlu, Halil Aydın, Emrullah Nuri Özdemir, Onur Karabacak, Sabri Yıldırım, Ramazan Akyol, Adem Biçer, Kamil Ünver, Ramazan Özcan, Soner Baylam, Mazhar Özcan, Adil Elieyioğlu, Taner Çalışkan, Mehmet Yeşiloğlu, İsmail Özer, Yaşar Kemal Arslan, Cemal Topçu ve Yusuf Ulunpınar.” Denetleme Kurulu üyeleri ise, Av. Hasan Öztürk, Ahmet Işık, Recep Özer, Basri Taşdelen ve Rafet Taşçı.

KAR-DER Yüksek Danışma Kurulu üyeleri ise,Mehmet Nuri Peker, Mehmet Yılmaz, Ali Özer, Tuncay Özcan, Ahmet Gölbek, Celal Bulut, İsmail Sürmen, Ali Tekin, Mehmet Türkiş, Ulvi Üngören, İsmail Yılmaz, Ziya Ünsal, Mustafa Yazıcı, İsmail Akgün ve Sebati Keskin isminden oluştu.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74