KAPTAN D.Ç YENİCESPOR'A SAHİP ÇIKTI 

banner73
Güncel 24.07.2014, 19:17 24.07.2014, 19:17
16
KAPTAN D.Ç YENİCESPOR'A SAHİP ÇIKTI 
banner36

yenice-kaptan


 

MADDİ İMKANSIZLIKLARDAN DOLAYI BAL LİGİNDEN ÇEKİLME KARARI ALAN YENİCESPOR'A BİR TEK KAPTAN D.Ç SAHİP ÇIKTI


 

YENİCESPOR BAŞKANI HAKAN BELDER " TÜM KAPILAR YÜZÜMÜZE KAPANDI VE BİR TEK KAPTAN D.Ç BİZE SAHİP ÇIKTI"


 

KAPTAN D.Ç MÜDÜRÜ MURAT ORHAN “BİN KİLOMETRE ÖTEYE DEĞİL, BURNUN DİBİNE YARDIM YAP”


 

“YENİCESPOR BAL'DA, KAPTAN D.Ç SOĞUKSU YENİCESPOR OLARAK DEVAM EDECEK”


  

Yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele edecek olan ve maddi destek bulamadığından ligden çekilme kararı alan Yenicespor’a Kaptan D.Ç sahip çıktı.

Kaptan Şirketler grubunun sponsorluğunda BAL’da mücadele edecek takımın ismi ise Kaptan D.Ç Soğuksu Yenicespor olarak değişti. Kaptan D.Ç Şirket Müdürü Murat Orhan ile Soğuksuspor ve Yenicespor Kulüp yöneticileri iftar yemeğinde bir araya gelerek takımların birleştiğini açıkladı.

Verilen iftar yemeği sonrası açıklamalarda bulunan Yenicespor Kulüp Başkanı Hakan Belder, yorucu bir sezon sonucunda ligi şampiyon olarak bitirdiklerini ve BAL ligine çıktıklarını söyledi.

Belder, BAL için çalışmalara başladıklarını ve 2 -3 aydır çalışmaları olmalarına rağmen Belediye Başkanı dışındaki hiç kimseden destek görmediklerinden dolayı çok kırıldıklarını belirterek, “Bundan sonra ne yaparız ve 3. Lig çıkmak için elimizden ne gelir diye çaba sarf ettik. Çalmadığımızı hiçbir kapı kalmadı. Ankara’da siyasiler görüştük ve bölge milletvekillerimize durumumuzu anlattık. Yenice’nin bu ligi maddi olarak kaldıramayacağını gördük. Bu noktada her yere gittik. Sadece Belediye başkanımızın desteği oldu. Valilik, Kaymakamlık, siyasilere taleplerimiz oldu ama bir türlü yapamadık. Sadece en azından bir tane otobüs dahi olsun bize yardım edin dedik. Bu sıkıtımızı Mehmet Ali Şahin Bey başta olmak üzere bölge milletvekili, il başkanı ve tüm kesime ilettik. Hiçbiri destek sözü vermedi. Kardemir Karabükspor’un pilot takımı olmak için başvuru yaptık sözler aldık aylarca bizi oyalayıp kampa gidecekleri gün yardım edemeyeceklerini ve 10 bin TL gibi bir maddi destek vereceklerini söylediler. KARDEMİR A.Ş’ye başvurduk onlardan da hiçbir dönüş olmadı. Kaymakam bile geri dönüş yapmadı. Tüm bunların üzerine ligden çekilme kararı alma noktasındayken, Kaptan Demir Çelik devreye girerek destek olacaklarını söyledi. Amatör spora verdikleri destekleri biliyoruz ve gördük. Görüşmelerimizi yaptık ve iki tarafa hayırlı olacağını düşünüyorum. Bir üst lige çıkmak için mücadele edecek bir takım oluşturma gayretinde olacağız. Bundan sonra Kaptan D.Ç’nin sponsorluğunda daha başarılı olacağımı düşünüyorum” dedi.

“BİN KİLOMETRE ÖTEYE DEĞİL, BURNUN DİBİNE YARDIM YAP”
Kaptan Demir Çelik şirket Müdürü Murat Orhan ise, kurum olarak amatör spora dün olduğu gibi bugün de destek olmaya devam ettiklerini söyleyerek şunları belirtti;

“Böyle bir gecede yeni bir oluşuma giderek hayırlı sonuçlar vermesini dilerim. Yenicespor başkanımız kısa yaşadıkları süreci özetledir. Biz amatör kulüpler olarak 4 takım play-off’a kalmıştı. Rakip takımlardık ve biz Soğuksuspor olarak elendik. O gün rakiptik bugün kardeş olduğumuzu herkese gösterdik. Sporun bu şekilde olmasını isterim. Spor’un birleştiriciliğini her zaman vurgu yapıyoruz ama maalesef Karabük’te bunu bir türlü göremiyoruz. İnşallah bizim birleşmemizle bunların son bulmasını ve herkesin taşın altına elini koymasını isterim. Sivil toplum örgütleri, Valilik, Karabükspor, ve KARDEMİR’den destek görememişler. Karabükspor’un amatör takımlara yardım ettiğini görmedim. Bilen varsa söylesin bize. Benim en çok üzüldüğüm konu ise KARDEMİR. KARDEMİR İskenderun Spor’a 200 bin TL yardım yapıyor da Yenicespor’a niye yapmıyorsun. İskenderun Karabük’e bin kilometre orada KARDEMİR ayarında 10 tane fabrika var. İskenderun’a yardım yapmak oranın sanayicisine ve eşrafına düşer. Demek ki, sizler daha hala Karabüklü olamamışsınız”

yenice-kaptan-2BACALARDAN GÜL SUYU FIŞKIRMIYOR
Orhan, KARDEMİR’in sonuç itibari ile bir sanayi kuruluşu olduğunu da ifade ederek, “Bizlerde sanayi kuruluşuyuz, elbette şehri kirletiyoruz. KARDEMİR’in bacalarında gül suyu fışkırmıyor. Buradan Valimiz ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürüne sesleniyorum; KARDEMİR’in bacalarında gül suyu fışkırmıyor, bacalarında filtre bile yok. Bu havayı ili ve ilçedeki bu halk soluyor. 100 milyon avroluk yatırım anlaşması yapıyorsun ama çevreye de saygın olacak. İlk yatırım bunla ilgili olmalı. Herkes fısıltı olarak konuşuyor ama kimse bir şey söylemiyor. Filyos çayına KARDEMİR’in pislikleri akarken Yenice topraklarını da kirletiyorsun. Sonuç olarak bir sanayi kuruluşu ise o çevreye de az veya çokta olsa zarar veriyorsan bunu minimize etmek için çaba sarf etmesi lazım. KARDEMİR yardım yapacaksa, bin kilometre ilerideki bir spor kulübüne değil, Karabük ve ilçesindeki amatör takımlarına yardım etsin. Bu tepkiyi Karabük ve Yenice halkının koyması lazım. Ben tepki koysam ne olacak. Eğer yardım edeceksen bin kilometre ileriye değil burnunuzun dibindekine yardım edin. Karabük halkı artık gereken değeri vermesi lazım. Ben bura kırıldıysam, Yenicespor yönetimi de kırıldı. KARDEMİR’in başında oturanlar bu fabrikanın kendilerini sanmasınlar. SPK’nın raporuna göre hisseler 10.8’dir” dedi.

HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR

Murat Orhan, KARDEMİR'in uyguladığı bu haksız tasarruflar karşısında, Karabük'ün siyasi, bürokrasi ve sivil toplum kuruluşlarının sessiz kalamamasına da bir anlam veremediğinin altını çizerek şunları belirtti;

"KARDEMİR bir taraftan Yenice ilçesinin bu sorununu görmezlikten gelirken, diğer taraftan bin kilo metre uzağa yardım yapması, Karabük'e ve Karabüklülere yaptığı bir haksızlıktır. Karabük'te sivil toplum örgütleri ile beraber kendilerini Karabük'ün eşrafıyım diye gösterenler var. Bu ve bunun gibi haksızlıklar Karabük'te çok oluyor ve hepsi de susuyorlar. Ben de bunlara Başbakanımızın sürekli kullandığı bir sözünü hatırlatarak, Karabük'te bu haksızlıklara sessizce seyirci kalanlara uyarlıyorum. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır."

yenice-kaptan-1

Murat Orhan, yeni sezonda hedeflerinin BAL grubundan başarılı bir sezon geçirip en kısa zamanda 3. Lig’e yükselmek olduğunu belirterek, “Sonuçta bizler destek vererek, yapılması gerekeni yaptık. İki kulübü mali yönden ve sporcularını birleştirerek ortak bir takım oluşturduk. Takımın ismini de Kaptan D.Ç Soğuksu Yenicespor olarak değiştirip BAL ‘da mücadele edeceğiz. Kaptan D.Ç olarak geçmişten beri yaptığımız Sosyal sorumluluk projesine bir yenisini daha ekledik. Bizler bu tür projelere duyarsız olmazdık. Biz Karabük’te fabrika çalıştırmıyoruz, ama buradan yetiştik burası için her türlü yardımı yaparız. Biz birleştirici olmaktan yanayız. Ayrıştırıcı olanlardan değiliz. Biz kulübü en yüksek nereye taşıyabiliriz diye mücadele edeceğiz. Bu takım Karabük’ün takımı. İnşallah 3. Lig’e çıkarak bu takımı daha güzel yerlere getirmek istiyoruz” ifadesinde bulundu.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74