KANYON KÖPRÜ İNŞAATI HIZLI İLERLİYOR

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yeni dönem projeleri arasında yer alan ve Safranbolu ile Karabük’ü birle

Güncel 16.01.2016, 11:06 16.01.2016, 11:06
13
KANYON KÖPRÜ İNŞAATI HIZLI İLERLİYOR
banner36

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yeni dönem projeleri arasında yer alan ve Safranbolu ile Karabük’ü birleştirecek Kanyon Park projesinin ilk aşaması olan Kanyon Köprü projesinde inşaat çalışmaları hızlı ilerliyor.


 

DSC_0054Daha önce yüksek kesimli mahallelere yaptığı yürüyen merdiven, asansör ve yaya köprülerinin ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili şimdide Karabük ile Safranbolu arasına yapılan ve Karabük’ün Boğaz Köprüsü olarak adlandırılan Kanyon Köprü ile il ve ilçeyi birbirine bağlayacak.

Kuzey’in cazibe merkezi olduğunu belirten Rafet Vergili; “Safranbolu’dan gelirken Kireç Kuyusu mevkiinden bakarak bu kanyonu nasıl güzelleştirebileceğimi düşündüm. Belediye’ye gittiğimde Bulak deresi kanyonunun imar durumunu inceledim ve orada bir hazine arazisinin olduğunu görünce hemen o araziyi alma işine girişip orayı Belediye olarak aldık.

Karabük halkının nefes alabileceği bir yere ihtiyacı vardı ve burada da bunu gerçekleştireceğiz. Artık gençlerimizin spor yapabilecekleri, birlikte eğlenebilecekleri, her şeyden en önemlisi birlikte kaynaşabilecekleri bir cazibe merkezi olacak. Burası sadece Karabük halkına değil çevremizdeki il ve ilçelere de hitap edecek” dedi.

Karabük’ün sosyal yaşamına zenginlikler katacak olan Kanyon Park projesinde köprü dışında her yaş grubunun yararlanabileceği, gençlerin her türlü sporu yapabilecekleri alanlarda oluşturulacak. Kanyon Köprü’nün Haziran ayında bitirilmesi hedeflenmektedir.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39