KALDIRIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Güncel 23.08.2016, 11:09 23.08.2016, 11:09
11
KALDIRIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
banner36

22082016_kaldirim_1Ankara Caddesi ve İstasyon Caddesinde eski kaldırımların sökülmesiyle birlikte baskı beton kaldırım yenileme çalışmaları hızla devam ediyor.


 

Kaldırımları daha güvenli bir yapıya kavuşturmak için harekete geçen Karabük Belediyesi, baskı beton kaldırım çalışmalarına devam ediyor.

Ankara Caddesinde ve İstasyon Caddesinde vatandaşların takılıp düşmelerine ya da yağmur sularının üzerlerine çamur sıçramasına neden olan kaldırım taşlarının tamamının sökülüp yerine baskı beton yapılıyor.

Belediye Başkanı Rafet Vergili konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ankara Caddesindeki kaldırım taşlarının sökülmesi ve beton atılması 2 hafta içinde bitecek. Her gün vatandaşlardan yürürken su sıçradı, takıldık düştük gibi sürekli şikayetler gelirdi. Benim bu kaldırımları yapmamın sebebi oradaki esnafların ve vatandaşların rahatı için.

Vatandaşların kullanacağı kaldırımlar dükkan olarak kullanılmamalı. Kaldırım çalışmaları bittikten sonra dükkan sahiplerinin kaldırımlara bırakılan ürünlerle ilgili düzenlemeler yapacağız. Buralarda iş makinesiyle çalışamazsınız. Tuğlaları elle toplattırıp ve oradaki toprağını elle alacaksınız dedik. Çalışmaların uzamasının sebebi bu. Yoksa ben orayı 1 haftada da bitirirdim” dedi.
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39