KAHVECİ'DEN MHP'YE AĞIR GÖNDERME

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ, “MİLLETİN VİCDANINDAN ÇIKAN OY KADAR K

Güncel 20.07.2015, 13:15 20.07.2015, 13:15
18
KAHVECİ'DEN MHP'YE AĞIR GÖNDERME
banner36

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ“MİLLETİN VİCDANINDAN ÇIKAN OY KADAR KONUŞACAKSIN”


 

kahveci-oykadar-konus

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci önemli açıklamalarda bulundu.

Safranbolu Belediyesi'nde açıklamalarda bulunan Karabük Milletvekili Osman Kahveci,  MHP’nin 7 Haziran Genel Seçimlerinde aldığı yüzde 16 oyun başarı olmadığını, MHP’nin geçmişte daha yüksek oy oranlarına çıktığını ifade ederek, “HDP’nin yüzde 13 oy alması bir başarı sayılabilir ama millet AK Parti’ye yine yüzde 41 oy verdi. Biz partimiz ilk kurulduğu yılda yüzde 34 oy aldık. Bu seçimde yüzde 41 oy alarak iktidardan düşmek doğal olarak moralimizi bozdu. Ama Allah’ın izni ile kendimize geldik. 'Her musibette bir nasihat vardır' dedik. Biz bu seçimleri milletimizin takdiridir diyerek saygıyla karşılıyoruz. Biz ileri demokrasi dedik, o zaman demokrasinin sonuçları sandıktan çıkar. Sandıktan ne çıkmışsa başımızın üzerinedir, milletin taktiridir dedik. Milletimiz ‘Koalisyon kurun ve bu devleti birlikte yürütün’ diyor. AK parti hiçbir kırmızıçizgisi olmadan bu ülkeyi, bu milleti hükümetsiz bırakmayız, biz varız dedi. Ötekiler bir sürü şart koydu. Sen o şartları tek başına iktidara geldiğinde koyarsın. Herkes haddini bilecek. Herkes sandıktan çıkana razı olacak. Milletin vicdanından çıkan oy oranı kadar konuşacaksın. Oy oranın kadar talebin olacak. Yüzde 41 oy al sonra yarı yarıya de yüzde 16 oy almışsın. Dolayısıyla da ilk başta olmazlarla başladılar güya elleri kuvvetlenecekti” dedi.

“ANAYASAYA GÖRE MECLİS DİVANI KURULMADIKÇA HÜKÜMET KURMA YETKİSİ VERİLEMEZ”
‘Cumhurbaşkanı hükümeti kurma görevini vermedi geciktiriyor’ yorumlarına da cevap veren Kahveci, herkesin anayasa da meclis divanı oluşmadıkça hükumet kurma yetkisi verilmeyeceğini bildiğini ifade ederek, “Seçim sonuçları oluştu. Meclis toplandı, meclis başkanını seçti. Meclis divanı oluştu. AK Parti 258 milletvekiliyle yalpalamadan kendi adayını meclis başkanlığına seçti. Sonra meclis divanı oluştu. Cumhurbaşkanımız da, Başbakanımıza bayramdan bir hafta önce hükumet kurma yetkisini verdi. Başbakanımız birinci tur görüşmelerini yaptı. Sanıyorum Pazartesiden itibaren ikinci tur görüşmelerini yapacak” diye konuştu.

“HDP HALA TERÖR ÖRGÜTÜNÜ DESTEKLEYEN BİR SİYASİ OLUŞUM”
Koalisyon sürecinin devam ettiğini belirten Kahveci, “İnşallah kısa süre içerisinde hükumet kurulur. Bu MHP ile olur CHP ile olur. HDP ile çok sıcak bir görüşme olmadığını tahmin ediyoruz. Çünkü HDP hala terör örgütünü destekleyen bir siyasi oluşum içerisinde. Ben PKK’ya karşıyım diyemiyor. Silahlar sussun diyemiyor. Biz, ‘Bir elinde silahla cebinde bombayla barış olmaz. Önce kendinizin nerede durduğunuzu bir test edin.’ diyoruz. Onun için onlarla koalisyon görüşmesinin zor olacağı açıkça belli. Önümüzdeki günlerde bir koalisyon görüşme süreci daha detaylı görüşmelere başlanacak. İnşallah kısa sürede görüşmeler sonuçlanır” şeklinde konuştu.

“HÜKUMET KURULMAZSA ÇOK ALTERNATİF YOK”
45 gün içerisinde hükumetin kurulmaması halinde çok alternatifin olmadığını söyleyen Karabük Milletvekili Osman Kahveci, konuşmalarına şöyle devam etti;

“Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanıyla görüşmek suretiyle seçime karar verebilir. Anayasada böyle bir hüküm var. Sayın Cumhurbaşkanı takdir ederse bu hükmü kullanır ikinci alternatif olarak seçime gidebilir. Bizler AK Parti teşkilatları olarak böyle bir durum olursa da en güçlü şekilde tekrar meydanlara çıkarız. Halkımızdan tekrar güvenoyu ve destek isteriz. Sonuçta bir muhasebe yapıyoruz. Belediye başkanlarımızla, il ve ilçe başkanlarımızla, Sayın Başbakanımız bizlerle seçimlerle ilgili muhasebe yapmaya devam ediyor. Bizim, bize oy vermedi diye herhangi 20150719AW480306_02bir vatandaşa, ilçeye, beldeye, köye, mahalleye kırgınlığımız küskünlüğümüz olamaz. Biz millet eksenli siyaset yapan bir partiyiz onun için milletimiz ne diyorsa o bizim başımızın tacıdır. Bu süreç içerisinde oy kayıplarının nedenleri ne diye değerlendirmesini yapıyoruz. İnşallah kaybettiklerimizi daha fazlasıyla kazanmak suretiyle daha fazla gayret gösterecek daha fazla hizmet yapacak ve daha fazla çalışacak ve tekrar AK Parti’nin iktidara gelmesi için gayretli çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bir olacağız, birlik olacağız, teşkilatımız dimdik ayakta ve olabilecek bir seçime en hazırlıklı parti yine AK Parti. Güçlü teşkilatlarımızla tekrar milletimize gideceğiz, milletimizin takdiriyle birlikte yeni bir süreç başlayacak. İnşallah buna ihtiyaç kalmaz”
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74