JANDARMA'DAN TRAKTÖR SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM

Jandarma Trafik Timleri tarafından Karabük´ün Eflani ilçesinde traktör sürücülerine eğitim semineri verildi.

banner73
Güncel 22.08.2014, 13:03 22.08.2014, 13:03
29
JANDARMA'DAN TRAKTÖR SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM
banner36

Jandarma Trafik Timleri tarafından Karabük´ün Eflani ilçesinde traktör sürücülerine eğitim semineri verildi.


 

20140822AW174185_02Eflani İlçe Jandarma Trafik ekipleri tarafından Kocacık Köyü sosyal tesislerinde yaz ayların da traktör kullanımının üst sevilere çıkması nedeniyle, tarım araçlarının güvenli kullanımına yönelik Eflanili traktör sürücülerine bilgilendirme semineri verildi.

Türkiye genelindeki traktör sayılarının diğer motorlu araçlara oranları, traktör kazalarının nedenleri, traktör kazalarında sürücü ve araç kusurları, traktörlerde bulunması gereken donanımlar, muayenelerde dikkat edilen hususlar, traktörlerde yük ve yolcu taşıma esasları ve kazalarda ilk yardım konularında katılımcılara slaytlar eşliğinde bilgiler verildi.

Seminerde konuşan Jandarma Trafik Tim Komutanı üstçavuş Murat Kürüm, “Amacımız vatandaşların kullanmış oldukları motorlu araçları en güvenli bir şekilde nasıl kullanmaları gerektiği konularında bilgi vermek ve insanlarımızın canlarını ve mallarını emniyetli bir şekilde sürdürmelerini sağlamak. Bu eğitimler kazaların meydana gelmeden önce tedbir alıp kazaların önüne geçmektir "dedi.

Bu tür eğitimlerin traktör kullanıcılarına yönelik olarak her ay planlanıp en az üç köyde uygulandığı bildirildi. Kocacık Köyündeki eğitim seminerine 48 traktör kullanıcısının katıldığı ifade edildi.

Trafik görevlileri eğitim seminerlerinin devam edeceği ve denetimlerinde daha da sıklaştırılacağınıda belirtti.
Yorumlar (0)
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74