İSYAN ETTİ VE ADAY ADAYI OLDU

MHP’Lİ OVACIK BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DURSUN, MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMAK İÇİN İSTİFA ETTİĞİN

Güncel 31.08.2015, 21:19 31.08.2015, 21:19
20
İSYAN ETTİ VE ADAY ADAYI OLDU
banner36

MHP’Lİ OVACIK BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DURSUN, MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMAK İÇİN İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADIKTAN SONRA ADETA İSYAN ETTİ


 

mustafa_dursun_isyan_etti
Karabük’ün Ovacık ilçe Belediye Başkanı Mustafa Dursun, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde MHP Karabük Milletvekili adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Karabük Öğretmen evinde basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Mustafa Dursun, “7 Haziran seçimlerinden sonra işleyen süreçte yeniden milletvekili seçimleri olacak. 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde aday olmak için bugün Ovacık Kaymakamlığımıza bulunmuş olduğum Beledi Başkanlığı görevinden MHP Karabük Milletvekili adayı olmak için istifa dilekçemi verdim” dedi.

Mustafa Dursun açıklamasına şöyle devam etti;

“Benim için çok zor bir karardı. Bulunmuş olduğum görev üzerine böyle bir kararı vermeme neden olan birçok sebepler var. Karabük’te tekrar MHP’nin bayrağını dalgalandırmak için dün nasıl Ovacık’ta Belediye Başkanlığı adaylığı için elimi taşın altına koyduysam, milletvekili adaylığı için gövdemi taşın altına koydum.

Karabük Belediye Başkanımız ve İl Başkanımız ile görüşmelerde bulundum. Son 3 ay içinde çok büyük rahatsızlıklar hissettim ve bunu da Belediye başkanı ve İl Başkanıma ilettim. En yakın zaman Milletvekili aday adaylığımı müracaatımı yaparak Karabük halkına daha iyi bir hizmet vermek için bu yolda varım. Belediye Başkanlığı makamı çok kutsal bir yer. Çok zorluklarla geldiğimiz bu yerden çok zorluklarla istifa ettik. Yaşanan kangrenin önünü kesmek için Milletvekilliğine talibim.

Ben bu yola çıkarken, her zaman söylediğim gibi hiçbir kimsenin dolduruşuna gelmeden özgürce karar verdim. Bu kararları vermek çok zor, bu kararları verirken, düşündük taşındık. 7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar geçen zamanı değerlendirdik. Bu süreçte Karabük’teki rahatsızlıkları Karabük Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza anlattım. Bu rahatsızlıklardan dolayı MHP’nin Karabük’te kan kaybettiğini, hiç kimsenin ihtirasları ve egoları ile kendini tatmin etmemesi için fırsat vermeyeceğimi söyledim. Bundan sonra da MHP’nin bayrağının en üstü çekmek için canımla varım. Ben davanın adamıyım, kimsenin adamı olmadım”

Benim tek aşkım, hizmet aşkı diyen Başkan Dursun, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

Yorumlar (0)
11
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74