İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 93. YILDÖNÜMÜ

Güncel 13.03.2014, 13:21 13.03.2014, 13:21
9
İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 93. YILDÖNÜMÜ
banner36
20140312AW032862_01İstiklal Marşı’nın TBMM’de Kabulünün 93. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Karabük’te çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 75. Yıl Anadolu Lisesi tarafından Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde düzenlenen “İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” etkinliğine Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı J.K. Albay Samit Tokmak, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal, Vali Yardımcıları Erkan Çapar ve Tarkan Keskin, TSO Başkanı Sedat Namal, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Mehmet Akif Ersoy’un kişiliği ve yaşamını anlatan belgesel gösterisinin ardından il genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kompozisyon, resim ve İstiklal Marşını en güzel okuma dalında 3. olan öğrencilerin ödülleri Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal tarafından verilirken, 2. olan öğrencilere ödüllerini Garnizon Komutanı J.K.Albay Samit Tokmak verdi.

Kompozisyon dalında 1. olan Ticaret Meslek Lisesi Öğrencisi Yurdanur Durmaz, Resim Dalında 1. olan Atatürk Orta Okulundan Sude Ağar ve İstiklal Marşını Güzel Okuma dalında 1. olan Mehmet Akif İlkokulu öğrencisi Emirhan Erdem Serdar’a hediyelerini vermek üzere kürsüye gelen Vali Orhan Alimoğlu, “Çok güzel bir program oldu, ümit ediyorum ki İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un ruhu şad olmuştur. İstiklal Marşımızın şairini güzel anlatan Leyla ve Münevver Hocamıza özellikle teşekkür ediyorum. Tarihimize baktığımız zaman örnek alabileceğimiz bu tür insanlar çok fazla. Mehmet Akif Ersoy’a baktığımızda şartlar neyi gerektiriyorsa onu yapıyor bir tarafta veterinerlik yaparken, icap etmesi durumunda tarih öğretmenliği, edebiyat öğretmenliği ve hatta matematik öğretmenliği de yapabiliyor. Çünkü iyi okuyan, iyi anlayan, kendini çok iyi ifade eder ve çok iyi okutabilir” dedi.

Dereceye giren kız öğrencilerin çok olmasından dolayı bir açıklama yapan Vali Alimoğlu “Kız, erkek ayrımı yapmıyoruz ama erkek öğrencilerimizin meydandan çekilmemesi lazım, onlarında bu yarışmalara aktif olarak katılmaları gerekiyor. Başarılı kızlarımız kadar başarılı erkeklerde lazım. İstiklal Marşı'nın TBMM'de Kabulünün 93. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gününün hazırlanmasında emeği geçen 75. Yıl Anadolu Lisesi öğretmen, öğrenci ve idarecilerini kutluyorum” dedi.

İstiklal Marşı'nın TBMM'de Kabulünün 93. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü ödül töreni ve konuşmaların ardından 75. Yıl Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi ile sona erdi.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39