İŞTEN ATILAN KARAYOLLARI İŞÇİLERİ EYLEM BAŞLATTI

 KARAYOLU İŞÇİLERİ ADINA KONUŞAN HARUN TOPÇAKIL:  

banner73
Güncel 04.07.2014, 18:31 04.07.2014, 18:31
18
İŞTEN ATILAN KARAYOLLARI İŞÇİLERİ EYLEM BAŞLATTI
banner36

 KARAYOLU İŞÇİLERİ ADINA KONUŞAN HARUN TOPÇAKIL:


 

“BELKİ SUÇ İŞLEYECEĞİZ AMA HAKKIMIZI SONUNA KADAR BU ŞEKİLDE ARAYACAĞIZ”


 

20140704AW135631_02Karayolları Safranbolu 153’üncü Şube Şefliği önünde toplanan taşeron 30 işçi oturma eylemi yaptı.

Şeflik önünde toplanan işçiler adına konuşan iş makinesi operatörü Harun Topçakıl, bugün 60 işçinin işsiz kaldığını,müteahhit firmanın kendileri yerine kamyonla insan getireceğini, İŞKUR’dan eleman alacağını söyledi.

Topçakıl, sadece haklarını istedikleri için müteahhit tarafından Ramazan ayında işsiz bırakıldıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Biz, ekmeğimizin peşindeyiz. Biz fazla bir şey istemedik.Hakkımızı istedik.Bunu da vermedi. İhaleyi ucuza aldığı için bizden kestiği paralarla kâr edecekmiş.Bu şekilde bir karla, benim hakkımı alarak evine ekmek götürecek. Bunu nasıl yapacak bilmiyorum. Biz 5-10 senedir Karayolları'nda çalışan işçileriz. Buraya bedenimizi yüreğimizi vererek çalıştık. Yemek parası, mesai olmadan bedenimizi, yüreğimizi vererek çalıştık. Bu mübarek ayda 60 işçi işinden edildi. Bu şekilde bir müteahhitle çalışılmaz. Müteahhit ne düşünüyor bilmiyoruz.Hakkımızı, ekmeğimizi istiyoruz. Herkes evine ekmek getirmek istiyor. Biz emekçiyiz. Bunu herkesin duymasını istiyoruz. Başbakanım özellikle senin duymanı istiyorum. Senin iki dudağının arasındayız. Mahkeme ile kadro hakkımızı, tazminat hakkımızı kazandık. Madem adalet var, hukuk var, kazandığımız mahkemenin kararının sonuçlandırılmasını istiyoruz.”

Haklarını oturarak arayacaklarını ifade eden Topçakıl, şunları söyledi: “Belki suç işleyeceğiz ama kendimizden başka bir işçiyi buraya sokmayacağız. Ben bunu suç olarak değil ekmek davası olarak görüyorum. Kazanacağız, bunun peşindeyiz.”

Yarın devam ettirmek üzere oturma eylemine son veren işçileri görerek yanlarına gelen CHP Safranbolu İlçe Başkanı Abdullah Çakır ise işçilere yanlarında olduklarını destek vereceklerini söyledi.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74