İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİNDEN KÖY OKULUNA KORİDOR KÜTÜPHANE

YENİCE İLÇE KAYMAKAMI OĞUZ CEM MURAT: “ÜNİVERS

banner73
Güncel 11.01.2016, 17:54 11.01.2016, 17:54
18
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİNDEN KÖY OKULUNA KORİDOR KÜTÜPHANE
banner36

YENİCE İLÇE KAYMAKAMI OĞUZ CEM MURAT:


“ÜNİVERSİTELERİ KÖY OKULLARI İLE BULUŞTURMAK EĞİTİMİN KALİTESİ VE NİTELİĞİ AÇISINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR FAALİYET


İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ SKS DAİRE BAŞKANI DİLEK KOYMAT:


“ BİR AYLIK GAYRETLERİMİZLE BÖYLESİ GÜZEL BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”


 

20160111AW629200_03İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından Yenice ilçesine bağlı Satuk Balıkısık İlkokulu öğrenciler için koridor kütüphane kuruldu.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Gayretli’nin destekleri ile üniversite öğrencileri tarafından köy okuluna ‘Oku’ temasının yer aldığı koridor kütüphanesi kuruldu. İstanbul Gelişim Üniversitesi Spor Kültür Sağlık Daire Başkanı Dilek Koymat Başkanlığında 20 Üniversite öğrencisi sabah saatlerinde okula gelerek kütüphanenin kurulumunu yaptı. Kısa sürede duvara monte edilen kütüphanenin rafları yine öğrenciler tarafından getirilen 729 değişik kitap ilkokul öğrencilerinin de yardımı ile raflara dizildi.

Kütüphanenin kurulumu sonrası açılışı ise Yenice İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat, İstanbul Gelişim Üniversitesi Spor Kültür Sağlık Daire Başkanı Dilek Koymat ve ilçe protokolünün katkıları ile kurdelesi kesilerek minik öğrencilerin kullanımına açıldı.

Açılış sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat, İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne teşekkür ederek, “İstanbul Gelişim Üniversitesi bu okulumuzda çok güzel bir çalışmada bulunarak okul kütüphanesi yaptılar.

Bu bizim için önemli bir konu. Nihayetinde bizler açısından, ilçeler arasında bu tür faaliyetlerde bulunmak bizler için çok önemli. Üniversiteler, sivil toplum kuruluşları bütün okullarla hele hele köy okullarıyla buluşturmak eğitimin kalitesi açısından çok iyi bir faaliyettir.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İnşallah amaç hasıl olur. Burada çok güzel bir mesaj veriliyor. Kurulan koridor kütüphane teması ‘Oku’ harflerinden oluşturulması. İnşallah çocukların okumasına vesile olan bir etkinlik olacak” dedi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Spor Kültür Sağlık Daire Başkanı Dilek Koymat ise üniversite olarak projeye 1 ay önce başladıklarını söyleyerek, “İlk aşamasından bugüne gelene kadar kaymakamımız ve okul müdürümüz olsun projemize destek istedik.

20160111AW629200_01Mütevelli Heyet Başkanımız Abdulkadir Gayretli hocamız ile Gökkuşağı koleji sahibi Şule Gayretli bize her konuda desteklerini esirgemediler. Kendilerinin destekleri ile buradayız.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Ticaret Kulübü,Müzik kulübü, Gastrobahçe kulübü öğrencilerimle birlikte buraya geldik. Bizlere talep ve istekler geldikçe İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak her türlü desteği elimizden geldiğince vermeye gayret edeceğiz” dedi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Ticaret Kulübü Başkanı Enes Erol da, mütevelli heyet başkanına teşekkür ederek, “Her şeyi ayak üstü aldık ve harika bir şey oldu. Üniversitenin en büyük ayrıcalıklarından bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Herkesin hassasiyet göstermesini istiyorum. Burada değişik bir çok belde ve köy okullarımızda bunlar yok” diye konuştu.

Pasta kesiminin ardından İstanbul Gelişim Üniversitesi Müzik Kulübü öğrencileri tarafından minik öğrencilere ve protokol üyelerine mini bir müzik şöleni yaşattı.
Yorumlar (0)
13
açık
banner23
banner17
banner18
banner39