İŞKUR'DAN 'İŞ'TE KARİYER' EĞİTİM PROTOKOLÜ

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında İŞKUR personelinin eğitimine yö

Güncel 14.02.2018, 17:27 14.02.2018, 17:27
40
İŞKUR'DAN 'İŞ'TE KARİYER' EĞİTİM PROTOKOLÜ
banner36
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında İŞKUR personelinin eğitimine yönelik, Teknik Destek Yardımı kapsamında protokol imzalandı.

İŞKUR İl Müdürü Coşkun GÜVEN ve BAKKA Genel Sekreter V. Elif ACAR arasında imzalanan protokolle İŞKUR çalışanlarının İşgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda , iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetleri ve  işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik daha etkin danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunabilmeleri için , İŞKUR yeni hizmet binasında 5 günlük bir eğitim gerçekleştirilecektir.

Eğitim kapsamında Kariyer Danışmanlığı, CV Hazırlama ve Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri,Kuşaklar arası İletişim-Y ve Z Kuşakları ve İletişim,Kariyer Planlamada Çözüm Odaklı Görüşme Teknikleri, ,Uygulamalı Kariyer Danışmanlığı  konularına yer verilecek olup iş arayanlara ve özellikle genç işsizlere daha profesyonel bir hizmet verilmesi amaçlanmaktadır.

Hizmet verdiğimiz her bireyin ihtiyaçlarına yönelik kişiye özel doğru hizmetle Kurumumuzun etkinliği artırılması, İşsizlikle mücadelede etkin rol oynayan Kurumumuz personelinin çalışmalarının etkinliği arttıkça ilimizde doğru kişinin doğru işe yerleştirilmesi sağlanarak işsizlikle mücadelede önemli yol katedileceği düşünülmektedir.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-3
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74