İŞKUR 2016'YA HAZIRLANIYOR

İŞKUR PAYDAŞ KURULUŞLARLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Güncel 29.12.2015, 17:15 29.12.2015, 17:15
50
İŞKUR 2016'YA HAZIRLANIYOR
banner36

İŞKUR PAYDAŞ KURULUŞLARLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ


20151229AW617416_02Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce İstihdamın artırılmasına yönelik 2016 yılı işgücü eğitim faaliyetlerini planlamak üzere Karabük Öğretmenevinde kahvaltılı toplantı düzenledi.

İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Turgut Acarlı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Yürütme Kurulu üyeleri olan Karabük Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof Dr. Bilge Demir, Karabük TSO Genel Sekreteri Cem Biçen,Karabük Esnaf Odası Genel Sekreteri Yıldıray Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Akbaş ,UMEM Kurs Yönetimi Üyeleri, Karabük Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Dursun Yeşiloğlu, Mesleki Eğitim Merkez Müdürleri ve ilçe Halk Eğitim Müdürleri veMeslek Liselerinin yöneticileri ile KOSGEB,BAKKA, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Durmuş Ali Daldallı katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven , işsizliğin en önemli nedeninin mesleksizlik olduğunu, bu sorunun da ortadan kaldırılabilmesi için mesleki eğitim faaliyetlerinin artırılması gerektiğinin önemine dikkat çekti.

2015yılı içerisinde İŞKUR Müdürlüğümüz tarafından yapılan İşgücü Piyasası Analiz çalışmaları neticesinde Karabük’te temininde güçlük çekilen mesleklerin belirlendiği ve bu mesleklerde açılacak kursların eğitim masraflarının İŞKUR tarafından karşılanacağını belirten Coşkun Güven, “Halk Eğitim Müdürlükleri tarafından kişilerin kolay işe girmelerini sağlayacak ve istihdamı artırabilecek tüm projelerde işbirliğine hazır.

İlgili tarafları bir masa etrafında toplayarak işbirliği yapacak kurumların yüz yüze iletişimlerini artırmak ve yaşanabilecek bürokratik işlemleri ortadan kaldırılmasını hedefliyoruz” dedi.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde, mesleki eğitim belgesi olmayanların çalıştırılamayacağı hususlarında da bilgi veren İl Müdürü Güven, ayrıca Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen belge zorunluluğu mesleklerhakkında da katılımcılara açıklamalarda bulundu.

20151229AW617416_03Yürütme Kurulu Üyesi ve Karabük Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Bilge Demir’de, mesleki eğitim alanında yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşlerini dile getirerek, istihdamın artırılması noktasında İŞKUR tarafından yürütülen faaliyetlerinin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve diğer katılımcılarda ,istihdamın artırılması yönünde ortak hareket etme noktasındaki olumlu görüşlerini belirterek toplantı sonlandırıldı.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-4
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74