İŞ GÜVENLİĞİNDE BEYAZ BARET OSGB

İŞ KUR MÜDÜRÜ KARABÜK’ÜN İLK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİRİMİ OLAN BEYAZ BARET OSGB’Yİ ZİYARET ETTİ

Güncel 15.05.2015, 14:07 15.05.2015, 14:07
49
İŞ GÜVENLİĞİNDE BEYAZ BARET OSGB
banner36

İŞ KUR MÜDÜRÜ KARABÜK’ÜN İLK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİRİMİ OLAN BEYAZ BARET OSGB’Yİ ZİYARET ETTİ


ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRÜ COŞKUN GÜVEN, “6645 SAYILI TORBA KANUNU İŞVEREN VE ÇALIŞANLAR AÇISINDAN ÖNEMLİ”


beyaz-baret

Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, 23.04.2015 tarihinde yürürlüğe giren 6645 Sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu İle Bazı KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun ve iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları ile ilgili bilgilendirme ziyaretlerine devam ediyor.

Karabük’teki bir çok özel ve Resmi Kurumlara giderek bilgilendirme yapan İl Müdürü Güven, işverenlerle sürekli temas halinde bulunan Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerini de ziyaret programına dahil etti.

Ziyaret programı kapsamında Karabük’ün ilk ortak sağlık güvenlik birimi olan BEYAZ BARET OSGB’yi de ziyaret eden Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, 12.05.2015 tarihinde KARDEMİR A.Ş.’de meydana gelen ölümlü iş kazasından duyduğu üzüntüyü belirttiği ziyaretinde “Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik son yıllarda atılan ciddi adımlar ve çıkartılan kanunlar var. Buna rağmen iş kazaları da maalesef ki yaşanmaya devam ediyor ve birçok ocaklar sönüyor. Bu tür kazaların artık son bulmasını diliyoruz. Bu konuda devlet, işverenler, çalışanlar, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları el ele vermek zorundadır. Yeni dönemde artık işyerinde kaza meydana gelmeyen işverenle, iş sağlığı ve güvenliğine özen göstermeyen işverenler arasında da her açıdan ayırımlar getirildi. Özellikle 6645 sayılı torba Kanunu ile bu konuda hem işverenler için hem de çalışanlar için ciddi reformlar yapıldı. Bu konuda biz Kurum olarak tüm işverenlerimizi gezerek yeni Kanun hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Sizler gibi iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinden de işverenlere ve çalışanlara yeni çıkan Kanunlardaki değişikliklerden de bilgi akışı olması konunun tabana yayılması açısından çok önemli” dedi.

Beyaz Baret Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi sorumlu Müdürü Okan Aslan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, üzerlerine düşen her konuda Şirket olarak gerekli destekleri vereceklerini belirtti.
Yorumlar (0)
18
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74