İL GENEL MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

Güncel 02.11.2020, 14:48 02.11.2020, 15:34
3376
İL GENEL MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI
banner36

İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantıları Başladı

İl Genel Meclisi Kasım ayı Meclis toplantısı İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, başkanlığında yapıldı.

Kasım ayı İl Genel Meclisi açılış konuşmasına İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı dileyerek başlayan Başkan Yıldırım;  “İzmir depreminde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Cenab-ı Allah böyle acıları yaşatmasın, İzmirli hemşerilerimize ve milletimize meclisimiz adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Bu yılki asfalt sezonunun sonuna gelindiğini hatırlatan Başkan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti; “Asfalt sezonumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bazı ilçelerimizde birkaç köyümüze ek program dâhilinde yapılacak küçük ilaveler dışında köy asfaltlarımızı tamamlamış durumdayız.  Keltepe Kayak Merkezi yolumuzun asfaltı da bitmek üzere. Kayak Merkezi Otopark alanı ve Kayak Merkezimizden Karaağaç köyümüze 700 m. mesafeye kadar sıcak asfalt yapılmış durumdadır. Hava durumu müsaade ettiğinde 5-6 günlük çalışma ile 2020 yılı programlarımızın tamamını bitirmiş ve halkımızın hizmetine sunmuş olacağız.

Geçtiğimiz yıl İlimizin ve bölgemizin en büyük asfalt Plentini kurmuştuk. İki yıldır da asfalt plentimiz ile 220 km asfalt yapabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. 2018 yılında müteahhit firma ile başladığımız sıcak asfalt çalışmasını da son iki yıldır kendi makine parkımızdaki araç-gereçlerle yapmaktayız ve kullanılan malzemenin önemli bir kısmını da kendimiz üretmekteyiz. Bu yılda idaremiz tarafından program dâhilinde köy yollarımız için 97 km asfalt serimi gerçekleştirilmiş, alt yapısı hazır hale getirilen Keltepe Kayak Merkezi yolu dâhil 115 km’ye yakın bir asfalt için 125 bin ton asfalt serimi gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu çalışmalar ile sıcak asfalt konusunda Özel İdaremiz olarak 2020 yılı hedefimizi aşmış bulunuyoruz. Kısa sürede bu çalışmaları gerçekleştiren özverili ve yoğun gayretleri olan İl Özel İdaresi çalışanlarımıza, Genel Sekreterimizden Şoförlerimize kadar ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

Kasım ayı İl Genel Meclis toplantısında 2021 yılı bütçesi ile ilgili de açıklama yapan Başkan Yıldırım;

“Kasım ayları diğer idarelerde olduğu gibi İl Genel Meclisimizce bir sonraki yılın, 2021 yılı bütçesinin görüşülüp karara bağlanacağı aydır. Valiliğimizden gelen teklife göre 2021 yılı bütçemiz 55 milyon TL’dir. Makine parkımızı yenilediğimizden dolayı biraz borçlarımız var ama artık önceki yıllara göre daha az taksitlerimiz olacak. Yaklaşık üç yıl sonra borçlarımız sona yaklaşmış olacak.2021 yılı bütçe görüşmelerimiz de bu konuları hep birlikte değerlendireceğiz inşallah.2021 yılı bütçemizin halkımız için, idaremiz için, Karabük için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle Karabük ilimiz ve köylerimize hizmet noktasında, daha iyi hizmet edebilmenin yollarını arayan değerli İl Genel Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Çevre Bakanlığımızdan hibe yardım olarak geçtiğimiz ay duyurusunu yaptığımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan iki adet araç alımı ve çöp konteyneri alımı için İl Özel İdaremize 1.765.000 TL hibe yardım yazıları idaremize gelmiştir. Kanal Açma Aracı- Vidanjör alımı için 880.000 TL,13000 LT Kapasiteli Arazöz aracı - Temiz Su Tankeri için 660.000 TL, Çöp Konteyner alımı için 225.000 TL olmak üzere 1.765.000 TL hibe yardım yapılmasıyla ilgili resmî yazılar idaremize tebliğ edilmiştir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74