İKİ İLDE TERÖR OPERASYONU 

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLAN VE ÖRGÜTÜN DAĞ KADROSUNA ELEMAN KAZANDIRAN ŞAHSI YAKALAMAK İÇİN ÇORUM VE KARAB

banner73
Güncel 14.10.2015, 18:45 14.10.2015, 18:45
24
İKİ İLDE TERÖR OPERASYONU 
banner36

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLAN VE ÖRGÜTÜN DAĞ KADROSUNA ELEMAN KAZANDIRAN ŞAHSI YAKALAMAK İÇİN ÇORUM VE KARABÜK'TE YAPILAN EŞ ZAMANLI OPERASYONLARDA GÖZALTINA ALINAN 9 KİŞİ ADLİYEYE ÇIKARILDI


 

teror-suphelileri-1

Karabük polisinin terör örgütü üyesi olan ve örgütün dağ kadrosuna eleman kazandırdığı belirlenen şahsı yakalamak üzere Çorum ve Karabük’te yaptığı eş zamanlı operasyonlarda 9 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Karabük Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Karabük’te inşaat işçiliği yapan bir kişinin kandırılarak dağ kadrosuna katılacağı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine şahsın Van’daki adresini belirleyen Karabük polisi, konuyu Van Emniyet Müdürlüğü ile paylaştı.

Terör örgütü PKK’nın dağ kadrosuna katılmak üzere olan M.A isimli şahsı ekipler ikna ederek kurtardı.

Emniyette ifadesi alınan M.A.'nun verdiği bilgiler doğrultusunda Karabük’te H.Ö. isimli şahsın PKK’nın dağ kadrosuna eleman kazandırdığı tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen Karabük TEM Şube Müdürlüğü ekipleri, peşine düştükleri H.Ö.'yu yanındaki 2 kişi ile birlikte Çorum’da yakalayarak gözaltına aldı.

Burada adliyeye sevk edilen zanlılardan H.Ö. ve S.M. 'terör örgütü üyesi olmak' suçundan tutuklandı.

teror-suphelileri-2H.Ö’nün Karabük'ün Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evine yapılan operasyonda ise üniversite öğrencisi 6 kişi gözaltına alındı. Evde yapılan aramada çeşitli yasa dışı örgütsel doküman ve bilgisayarlara el konuldu.

Operasyonda gözaltına alınan E.B, M.K, O.Y, M.K, F.S. ve Y.Ç. isimli öğrenciler, Karabük Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından "terör örgütü üyesi olmak" suçlaması ile adliyeye sevk edildi.

Zanlılar adliyeye getirildiği sırada emniyet güçleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

Savcılık sorgulamasından sonra, zanlılar çıkarıldıkları mahkeme de tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74