GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

İŞKUR, Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu tamamla

Güncel 19.11.2015, 10:47 19.11.2015, 10:47
11
GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI
banner36

İŞKUR, Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu tamamlayan 71 kursiyere sertifikaları verildi.


 

20151118AW580889_03Zübeyde Hanım İl Kütüphanesi Konferans salonunda yapılan törene Vali Yardımcısı Abdullah Acar, TSO Başkanı Tuncay Özcan, İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever,KOSGEB Karabük Şube Müdürü Serhat Saygın, daire müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Sertifika programında, konu hakkında bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, temel hedeflerinin istihdam sloganı ile yola çıkan İŞKUR İl Müdürlüğü’nün kişilerin girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulması olduğunu söyledi.

İşsizliğin azaltılması ve istihdamı artırılmasında girişimcilerin büyük rolü olduğunu ifade eden Güven, “KOSGEB ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan kurslara katılan 71 kursiyerimize sertifikalarını vereceğiz.

Bu yıl TSO ile yapılan protokol kapsamında 225 kişiye girişimcilik programı düzenlendi. Amacımız bu kişilerin kendiişlerini kurmaları, istihdamın arttırılmasına yönelik KOSGEB’in verdiği hibelerden yararlanmaları konusunda yardımcı olduk.

Bugün sertifikalarını alacak arkadaşlarımızdan 14’i şimdiden vergi mükellefi oldu bile. Bundan önceki sertifika töreninde de 25 kişi kendi işini kurdu” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan ise Karabük 1939’tan bu yana öncelikli olarak KARDEMİR ile beraber gelişen ve büyüyen bir kent.

Karabük bugünlere gelirken,çok fazla girişimcilik ve özel müteşebbis ile ilgili çok fazla ihtiyaç duymadı.

KARDEMİR ve buna bağlı kuruluşlar vardı. Geldiğimiz noktada Karabük ve Türkiye büyümekte ve dolayısıyla çağımızın gereği ile bu işletmeler artık insanla değil ve teknolojiyle büyüyen işletmeler oldu.

20151118AW580889_02Biz istiyoruz ki, vatandaşlarımız kendilerine daha fazla özgüvenleri olsun. Diğer çözüm ortaklarımızla birlikte eğitimler veriyoruz. Kendi işlerini kurarak istihdama katkı vermelerini arzuluyoruz” dedi.

Vali Yardımcısı Abdullah Acar ise girişimci ruhun ve girişimciliğin önemine değinerek, hayal mahsulü olmayan gerçekçi projeler yapıp girişimcilik yapmaları uyarısında bulundu.

Konuşmaların ardından sertifika almayı hak kazanan girişimcilere sertifikaları verildi.
Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39