GEZİCİ BAŞKANLIK OFİSİ 5000 EVLER BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDEYDİ

Gezici Başkanlık Ofisi 5000 Evler Bahçeli Evler Mahallesine kuruldu.  

Güncel 01.05.2015, 12:13 01.05.2015, 12:13
19
GEZİCİ BAŞKANLIK OFİSİ 5000 EVLER BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDEYDİ
banner36

Gezici Başkanlık Ofisi 5000 Evler Bahçeli Evler Mahallesine kuruldu.


 

30042015_5000evler_5“Karabük Belediye Başkanına ulaşamıyoruz ve kendisi ile görüşemiyoruz” diyen vatandaşların sıkıntılarını bizzat yerinde dinlemek ve yerinde incelemek amacı ile Gezici Başkanlık Ofisi Uygulamasını hayata geçirerek her gün bir mahallede oluşturulan Başkanlık Makamında vatandaşlar ile bir araya gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili son olarak 5000 Evler Bahçelievler Mahallesi sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.

5000 Evler Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Cihan Güçlü mahalleleriyle ilgili konuşmasında: “Mahallemize yaptığı çalışmalarından dolayı başkanımıza mahallem ve şahsım adıma teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalle sakinleri Başkan Vergili’ye yaptığı çocuk parklarından dolayı teşekkür etti. Mahalle sakinleri, çocuk parkında yapılan oturakların sabit olmadığını, bu yüzden oturakları her yere taşıdıklarını, ayrıca parkta çöp kovalarında olmadığını, özellikle parkta lavabo ihtiyaçlarının olduğunu söylediler.

Başkan Vergili; “Çocuk parkalarına çöp kovasını koyarız, oturakları sabitleriz, yalnız lavabo olayını parklarda yapmamayı düşünüyoruz. Belediye olarak Karabük’e 70 tane çocuk parkı yaptık. Yaptığımız her çocuk parkına lavabo yapsak zaten temizliğine yetişmemiz mümkün değil. Çeşme koysak bu sefer vatandaşlar araba yıkıyor. Parklara koyduğumuz çeşmeleri bu yüzden kapattık. Lavabo koyduğumuz parklarda uygunsuz işler yapılıyor ve bunların kontrolü çok zor olduğundan önceki yapılan lavaboları da yıktık. Biz her mahallede olduğu gibi 5000 Evler mahallesinde de eksikleri, noksanları gidermeye çalışıyoruz. Önceki toplantılarımızda 15-20 sorun varken şimdi ise 1-2 ufak sorunlar var. Bunlarda halledilmeyecek sorun değil” dedi.

Toplantı esnasında mahalle sakinleri arasında oluşan bir dedikodu da Başkan Vergili’ye yöneltildi. Yayılan dedikodu ise Karabük-Safranbolu arasına yapılacak Kanyonpark köprüsünün yapılmayacağı yönünde oldu.

 
BU DEDİKODULARIN MENŞEİ BELLİ

30042015_5000evler_1Belediye Başkanı Rafet Vergili bu dedikodulara yönelik şu açıklamayı yaptı: “Bu dedikoduların menşeii belli. Biz birşey söylüyorduk, akşama kadar arkamızdan bize yalancı diye bağırıyorlardı. Şimdi kimlerin yalan söylediği belli oldu. Hastane kapatılacak dedik, yok kapatılmayacak dediler, yaşan söylediler. Yok biz bu işlerin tamamını tamamlayacağız, 12 ay sonra istifa edecek dediler, istifa etmedik. Milletvekili adayı olacak dediler, aday olmadık.

Şimdi de köprü yapılmayacak diye dedikodu çıkartıyorlar. Yaptırtırmamak için ellerinden geleni yaparlar. Ben şimdi 4 sene daha Belediye Başkanıyım. Bunların hepsi yapılacak. Bir daha da Belediye Başkanı adayı falan değilim. Ben Belediye Başkanlığını geçim kaynağı için değil, ben Allah rızası için, Karabük’e bir şeyler yapmak için aday oldum. Seçilip, seçilmeyeceğim bile belli değildi benim 2009’da. Siz beni seçtiniz. Hizmetimizi yaptık. 2009’dan sonra tekrar aday olduk, hemen hemen 2 misli oyla tekrar seçtiniz. Bunun için de sağolun.

Ben gerekli hizmeti yaptığıma inanıyorum. Bu işleri sürekli ben yapacağım diye bir şey yok. Gençlerden birisi alacak bu bayrağı taşıyacak. Biz şunu gösterdik; hizmet nasıl yapılıyor.”

HASTANELERİN KAPATILMA KARARI 2 SENE ÖNCE ALINDI
Rafet Vergili: “Hastanelerin kapatılma kararı 2 sene önce alındı. Biz uyardık, hastaneler kapatılacak bir formül bulun. Sağlık Bakanlığı aldı bu kararı. Sağlık reformu yapıyorlar, bütün üniteleri bir araya toplamış oluyor kendine göre. Senin yatak sayın yetmiyor, doktor sayın yetmiyor. Bunları düşünen yok. Buradaki milletvekillerinin sıkıntı bu. Bu kararlar 2 sene evvel alındı. Onlar çaresizlikten hayır kapatılmayacak diye pankart astılar, yalan söylediler. Ben milletvekili olsaydım hayatta böyle bir şey olmazdı. Bu hastaneleri kimse kapatamazdı. Şuan ki Cumhurbaşkanına bile söylediler kapatılmayacak diye.

Benim Belediye Başkanı olmamın ana sebebi şuydu. Her yerde pankartlar vardı sizler düşünüyoruz falan filan diye. Ben de aday olayım dedim bir şeyler anlatırım belki seçilemesem bile. Şimdi şöyle düşünüyorum, o tarihteki arkadaşımızın başarılı olamamasının tek sebebi buradaki milletvekilleri. Allah için adama hiçbir konuda yardımcı olmamışlar. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sırf başarılı olur, yarın bir gün başımıza bela olur diye. Aynı partiden çok başarılı bir Belediye Başkanı olsaydı ne olurdu, bunların hepsinin başına bela olurdu. Eski Belediye Başkanımızın bir sürü işini engellediler. Benim engelleseler de umurumda değil, benim kimseye eyvallahım yok” dedi.
Yorumlar (0)
12
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74