GAZİLER GÜNÜ KARABÜK'TE KUTLANDI

banner73
Güncel 19.09.2015, 16:52 19.09.2015, 16:52
11
GAZİLER GÜNÜ KARABÜK'TE KUTLANDI
banner36

20150919AW530149_01Tüm Türkiye’de olduğu 19 Eylül Gaziler Günü’nün 94. Yıldönümü Karabük’te de düzenlenen törenle kutlandı.


 

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Atatürk Anıtında yapılan törene Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sabahattin Çorbacı ve Dernek Üyeleri, AK Parti Karabük Milletvekili adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Üyelerinin yanı sıra daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Tören Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Şair Mithat Cemal Kuntay’ın “Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır, Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır! ” mısraları ile konuşmasına başlayan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sabahattin Çorbacı “Tarihimizin zaferleri asla unutulmamalıdır, zafer günlerine ve bu zaferlerin kahramanlarına, layık oldukları değer her zaman verilmelidir.

Gazi Türk toplumunun ortak değeridir ve her zaman her yerde hatırlanmalıdır. Sevgili gençler, yarın vatanın sorumluluğu sizlere emanet edilecektir.

Türk gençliğine yaraşır bir şekilde durmadan çalışarak, ilim ve irfanla bu yüce devleti layık olduğu seviyeye getireceğinize ve canınız pahasına koruyacağınıza inanıyoruz” dedi.

Törende bir konuşma yapan Vali Orhan Alimoğlu ise, “Ninelerimizin bir duası var kitaplarda “Haydi oğlum haydi git-Ya Gazi ol ya şehit”. Biz gazilik ve şehitliğin kıymetini bilen bir millete mensubuz.

Gazilik, şehitliği göze alamayan milletlerin hürriyet ve istiklal içinde yaşaması mümkün değildir. Bu sebeple gaziler ve şehitler için anma günlerimiz vardır. Bu günlerde yurdumuzun bazı yerlerinde üzücü olaylar oluyor.

Temennimiz bunların bir an evvel sona ermesidir. Bize düşen görevli ve yetkililerimize lisanen ve kalben destek ve duacı olmaktır. Biz Karabük’te samimi bir tesanüt içindeyiz bunu geliştirerek devam ettireceğiz.

Gazilerimizin, şehitlerimizin kıymetini biliyoruz hürmeti, muhabbeti artırma gayreti içindeyiz. Bu düşüncelerle, gaziler günümüzü tebrik ediyor başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimizi minnet ve rahmetle hayatta olanları şükran ve hürmetle anıyoruz” dedi.

20150919AW530149_03Törenin ardından protokol üyeleri, Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Gazi yakınları ve vatandaşlar ile birlikte Atatürk Anıtından başlayarak Hürriyet Caddesine kadar kortej yürüyüşü yapıldı.

Protokol daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından gaziler onuruna Polisevinde düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74