FİKRET GÖKÇE, CHP'DEN ADAY ADAYI

Güncel 05.03.2015, 22:54 05.03.2015, 22:54
45
FİKRET GÖKÇE, CHP'DEN ADAY ADAYI
banner36
gokce-03.05-1

 

CHP SEÇİMLERE ÜÇ ADAY ADAYI İLE HAZIRLANACAK


 

ÜÇÜNCÜ ADAY ADAYI FİKRET GÖKÇE BU GÜN PARTİ BİNASINDA ADAY ADAYLIĞINI İLAN ETTİ


 

GÖKÇE “KARABÜK CUMHURİYETİ KURAN KADROLARIN ESERİDİR. BU NEDENLE, CHP İÇİN CUMHURİYET KENTİ KARABÜK ÇOK ŞEYDİR”


  

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 3. Aday adayı olarak, Fikret Gökçe milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Mustafa Akay ve Cevdet Akay’dan sonra Fikret Gökçe’de CHP Karabük Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

CHP Karabük İl Binasında geniş katılımlı bir toplantı ile adaylığını açıklayan Fikret Gökçe’nin aday adaylığı açıklama töreninde İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel kısa bir konuşma yaptı.

Dinçel, Türkiye Cumhuriyeti’nin karanlık bir yöne doğru götürüldüğünü, bu genel seçimlerin artık bir yol ayrımı olduğunu belirtti.

İlk aday adaylığını açıklayan Mustafa Akay, geçtiğimiz günlerde aday adaylığını yine il binasında açıklayan Cevdet Akay’ın töreninde yer almazken, Fikret Gökçe’nin adaylık açıklamasında yanı başında bulunması da dikkatlerden kaçmadı.

gokce-03.05-2FİKRET GÖKÇE “CHP İÇİN KARABÜK ÇOK ŞEYDİR”

Parti binasında milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Fikret Gökçe ise konuşmasında şu görüş ve düşüncelere yer verdi;

“Siyaset, yerelde, ulusal ve uluslararası düzeyde ayrı uygulamaları olan toplam bir yönetim modelidir. Günümüzde yaygın olan söylem, siyasetin sadece bir algı yönetimi becerisi ve salt bir toplum mühendisliği, olarak tarif edilmesi son derece yanlıştır. Çünkü temel felsefeden yoksun olan bir düşüncenin hayat bulması ve sürdürülebilirliği olanaksızdır. Dünyamızın son üç yüzyılında, yaşadığı birçok olay ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu en güzel kanıtıdır.

Son dönemde ülkemizde sosyal, siyasal ve ekonomik alanda yaşananlar geniş kitlelerin etkilenmesine ve geleceklerinden kaygı duymalarına neden oluyor. Sorunların yoğun olarak yaşandığı kentlerden biri de şüphesiz Karabük’tür. Emeklilerin, üretken nüfusa göre oranı neredeyse eşit olan kentimizde, bu sıkıntılardan nasibini fazlasıyla alıyor. Emekliler, kendileri için uygun görülen bir çerçevede değerlendiriliyor ve yaşamları git gide sıkışıyor, ama onları az da olsa rahatlatacak bir günden nedense bir türlü oluşmuyor. Her yerde para bulunuyor, sıra onlara gelince dur deniyor. Elbette Karabük, bundan payına düşeni fazlasıyla alıyor, ancak bu manzara ne insanlığa nede emeklileri bu duruma düşürenlere yakışmıyor.

CHP, iktidara yürüyor, yürürken de emekçiyi, emekliyi, işsizi, köylüyü, esnafı, sanayiciyi rahatlatacak projelerle hazırlanıyor, üretiyor. Hastanelere verdiğiniz katkı paylarını kaldırmayı planlıyor, emeklilerin intibak yasasını yeniden ele alıyor, çağdaş bir maaş artışı sağladıktan sonra kurban ve ramazan bayramında iki maaş ikramiye sözü veriyor. Mazotu, üreten köylüye çok daha ucuza vermek için söz veriyor. 

gokce-03.05-3Karabük belki büyüyor, gelişiyor, geliştikçe değişiyor. Ancak dünyada sadece betonlaşarak kalkınan bir model yoktur. Üretime yönelik olmayan hiçbir kalkınma modelinin başarı şansı da yoktur. İşte bu yüzden yapılanlar insanları mutlu edemiyor ve insanlar sürekli olarak ‘Yarınım ne olacak’ sorusuyla yaşıyor. Bize bir dönem izin verin gelin bu sorunlarını beraberce çözelim, çünkü CHP çözüm üretmeye geliyor.

CHP’nin yüzü Aydınlıktır, CHP, Özgürlüktür, CHP barıştır, CHP Adalettir, CHP Evrenselliktir, CHP Kardeşliktir. CHP için gençlik önemlidir, CHP için emek en yüce değerdir, CHP için eğitim çağdaşlığın temelidir, CHP Laiktir, CHP için hukuk herkese eşitliktir.

Karabük bir Cumhuriyet kentidir. Cumhuriyeti kuran kadroların bir eseridir. İşte bu yüzden CHP için Karabük çok şeydir”

29 MART ÖNSEÇİM YAPILACAK

CHP Genel Merkezinin ve Karabük İl Teşkilatının aldığı karar doğrultusunda 29 Mart Pazar günü Tüm Türkiye’de Milletvekili adaylarının belirlenmesi için önseçim yapılacak.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Karabük’te de 29 Mart Pazar günü yapılacak olan önseçime Cevdet Akay, Mustafa Akay ve Fikret Gökçe girecek.

Aday adaylığı başvurularının bittiği CHP’de Karabük’te üç aday adayı yarışacak ve önseçime girecek. İl genelinde yaklaşık 3 Bin üyenin bulunduğu CHP İl örgütünde, önseçim üye bazında yapılacak ve önseçimden çıkacak olan sıralama sonucu Genel Merkez tarafından kesin olarak uygulanacak.
Yorumlar (0)
26
açık
banner17
banner18
banner39
banner74