ESRARI TURŞU BİDONLARINA BASTIRDILAR

KARABÜK EMNİYETİNDEN REKOR ÜSTÜNE REKOR   KOM VE İST

Güncel 14.09.2014, 15:15 14.09.2014, 15:15
15
ESRARI TURŞU BİDONLARINA BASTIRDILAR
banner36

KARABÜK EMNİYETİNDEN REKOR ÜSTÜNE REKOR


 

KOM VE İSTİHBARAT EKİPLERİ TURŞU BİDONLARI İÇİNE BASTIRILMIŞ 47 KİLO ESRAR ELE GEÇİRDİ 


 

KARABÜK EMNİYET MÜDÜRÜ DR. SERHAT TEZSEVER “UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ SÜRECEK”


 

esrarin-tursusu

Karabük Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şubesi ekipleri, Bartın’da yaptıkları iki operasyonda, 47 kilo esrar maddesi ele geçirdi.

Karabük Emniyeti tarafından kent genelinde uyuşturucu tacirleri ve satıcılarına yönelik operasyonlar devam ediyor.

Özellikle üniversite ve lise çağındaki öğrencileri zehirleyen uyuşturucu tacirlerine savaş açan Karabük Emniyet Müdürlüğü, okulların açılmasına sayılı günler kala Bartın’da satışa hazır 47 kilo esrar maddesi ele geçirdi.

20140913AW191798_03UYUŞTURUCU, TURŞU BİDONLARI İÇİNDE TOPRAK ALTINDA BULUNDU
Karabük’te bir operasyonda yakalanan iki torbacının verdiği bilgi doğrultusunda çalışma yapan KOM ekipleri, Bartın’ın Abdipaşa beldesinde uyuşturucu ticareti yapan N.Ç. (33) isimli şahsı takibe aldı.

Yaklaşık 4 ay süren teknik ve takip sonucu N.Ç.’nin uyuşturucuyu Karabük ve çevre illerde pazarladığının tespit edilmesi üzerine KOM ve İstihbarat Şube Müdürlüğünden 18 kişilik ekip ve narkotik köpeği Şila’nın da katılımıyla Abdipaşa beldesinde operasyon yapıldı.

N.Ç’nin ev ve işyerinde yapılan aramalarda iki turşu bidonlarına konulmuş 10 kilo ağırlığındaki esrar maddesi narkotik köpeği Şila tarafından evin bahçesinde toprak altında bulundu. Olayla ilgili aranan N.Ç ise İstanbul’da yakalanarak Karabük’e getirildi.

Torbacılardan yola çıkarak uyuşturucu temini edenleri yakın markaja alan Karabük Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir gün arayla Bartın’ın Kumluca beldesinde ikici operasyonu yaptı.

18 kişilik ekiple uzun namlulu silahlarla yapılan operasyonda Sami K’ya ait ev ve ahırda arama yapıldı. Polis ekipleri nokta atışı yaparak samanlık ve evin çeşitli bölmelerinde turşu bidonları içinde kavanozlara doldurulmuş 37 kilo esrar ele geçirdi.

Yapılan operasyonda baba Sami K ile oğulları Mehmet ve Sebahattin K gözaltına alındı.
N.Ç., Karabük’te, Sami K ve oğulları Mehmet ile Sebahattin K ise Kumlucu beldesinde adliyeye sevk edildi.TEZSEVER "SONUNA KADAR MÜCADELE SÜRECEK"

Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerini ziyaret ederek yapılan başarılı operasyondan dolayı tebrik eden Karabük Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, uyuşturucu ticareti ve satışı yapanlara yönelik mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

Emniyet Müdürü Tezsever, geldikleri günden beri konuya ağırlık verdiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

20140913AW191798_04“Bununla ilgili çalışmamız devam ediyor. Karabük tarihinde tek sefer en fazla operasyonu yaparak en yüksek esrar maddesi almıştık. Son bir hafta içinde bir gün arayla il dışında yapılan iki operasyonda 47 kilo esrar bulduk. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Güzel bir operasyon oldu ve kendileri kendi rekorlarını kırdı. Kökünü kurutmak için önce tüm lise birinci sınıflarda konferanslar başlatacağız. Her türlü kaçakçılığa ve uyuşturucuya yönelik ekiplerimiz bir fiil güzel çalışmalar yapıyor.”

Emniyet Müdürü Tezsever, daha sonra operasyona katılan polis ekiplerini tek tek tebrik etti.

 
Yorumlar (0)
25
açık
banner17
banner18
banner39
banner74