ESNAFLARDAN İŞ YERLERİNİ AÇMA TALEBİ

 Yeni tip korona virüs nedeniyle zor günler geçiren Karabüklü esnaflar yaptığı basın açıklaması ile iş yerlerini açmak istediklerini belirtti.

Güncel 20.02.2021, 13:19
1078
ESNAFLARDAN İŞ YERLERİNİ AÇMA TALEBİ
banner36

 Yeni tip korona virüs nedeniyle zor günler geçiren Karabüklü esnaflar yaptığı basın açıklaması ile iş yerlerini açmak istediklerini belirtti.

100. Yıl Mahallesi 1002 nolu cadde üzerinde bir araya gelen grup adına basın açıklamasını okuyan esnaf Hasan Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yeni tip korona virüs (Kovid-19) ile oldukça başarılı bir mücadele verildiğini söyledi.

Kovid-19 ile yaklaşık bir yıldır verilen mücadelenin sonuç verdiğini belirten Kara, salgının aşı ile normalleşmeye doğru ilerlediğini kaydetti.

Kara, salgınla mücadele sırasında esnafın mağdur olduğunu savunarak, şunları kaydetti:

"Türkiyemizdeki esnaflar gibi Karabük il genelindeki bütün esnaflarımız bir yıldır çok etkilenmiş olup artık tükenmişliğin çırpınışlarını yaşamaktadır. Özellikle üniversiteye endeksli hayatını idame ettirmeye çalışan 100. Yıl Mahallesi esnafları olarak artık evimize ekmek dahi getiremez olduk. Borç batağına saplanmış olup kredilerle sürdürmüş olduğumuz hayatta kalma mücadelemiz artık bitmiş duruma gelmiştir"

Dükkanlarını borçları yüzünden kapatmak zorunda kalan esnafların olmaması için iş yerlerini açmak istediklerini ifade eden Kara, "Çok değerli Valimiz, çok değerli Karabük Üniversitesi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu üyelerimiz. Sizden istediğimiz ilimizde sokağa çıkma yasağının hafta sonları dahil yumuşatılması ve YÖK'ün üniversitelerle ilgili açıklamaları bizi biraz olsun ümitlendirdiğinden Karabük Üniversitemizin de bu kararlar doğrultusunda somut kararlar almasını, 100. Yıl esnaflarımızı düşünerek adım atmasını istiyoruz" dedi.

Yorumlar (2)
Hasan 3 ay önce
AKP il kongrelerini bitirsin. Yoksa vaka sayıları yeniden artarsa böyle hınca hınç dolu kongreler yapamaz. Az daha sabır işyeri sahibi kardeşlerim.
Z 3 ay önce
Sanki açıldığında öğrencilere 1 liralık şeyi 3 liraya satmıyomuş gibi davranmaları garip, Karabük Üniversitesinin öğrencilerinin sağlığını düşünmesini istemek yerine 100. Yıl esnaflarını düşünmesini istemek saçma. Bir yurtta bir odada en az 3 kişi kalıyor, hadi diyelim ki bu sayı ikiye düşürüldü, o zaman da artacak yurt fiyatlarından kimse bahsetmiyor. Hadi onu da geçtim, karabük üniversitesi açılırsa sadece uygulamalı dersler için açılacak, yani geri kalan teorik dersleri yine internet üzerinden işleyecekler. Öğrencilerin azımsanmayacak kısmının yurtlarda yaşadığını ve yurt internetlerinin de berbat olduğunu inkar edecek birisi varsa n'olur bunun altına cevap versin. Esnaf için durum zor evet, fakat öğrenciler oraya geldiğinde sağlık açısından durumun daha da zorlaşacağını bilmeleri gerekiyor.
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74