ERKEN GENEL SEÇİM STARTI VERİLİYOR

AK PARTİ HÜKÜMETİ, HAZİRAN 2015’TE YAPILMASI GEREKEN GENEL SEÇİMLERİ NİSAN AYINA ÇEKMEYİ PLANLIYOR

Güncel 17.10.2014, 13:37 17.10.2014, 13:37
9
ERKEN GENEL SEÇİM STARTI VERİLİYOR
banner36

AK PARTİ HÜKÜMETİ, HAZİRAN 2015’TE YAPILMASI GEREKEN GENEL SEÇİMLERİ NİSAN AYINA ÇEKMEYİ PLANLIYOR


 

genel-secimler-erken

7 Haziran 2015 tarihinde yapılması gereken Genel Seçimlerin, Nisan ayına çekilmesi konuşulmaya başlandı.

Nisan ayına çekilmesi planlanan seçimlerin hazırlık süreci kış aylarına denk geldiği için Hükümet'in sessiz bir ortamda seçime gitmek istediği öne sürülüyor.

Öte yandan ekonomideki durumun daha da kötüleşmeden AKP'nin seçime gitmek istediği de iddialar arasında yer alıyor.

Ankara kulislerinde, hükümetin kışın hemen bitiminde Nisan ayının sonunda erken seçime gitmeye hazırlandığı konuşuluyor.

YA 19, YA 26 NİSAN

Kulislere göre, seçim tarihi ya 19 Nisan ya da 26 Nisan olacak. Hükümetin, Kobane için yaşanan sokak olaylarını göz önüne alarak, kış şartlarında benzer toplum hareketler olamayacağını hesapladığı, bu sessizlik sürecinden yararlanarak da Nisan'da seçime gitmeyi planladığı ifade ediliyor.

Öte yandan Haziran ayı içinde yapılacak olan Üniversite sınavları da seçimlerin erkene alınması için gösterilecek olan nedenler arasında yer aldığı, genel basında işlenmeye başlandı.

TBMM KARARI GEREKİYOR

Anayasa uyarınca en geç 7 Haziran 2015'te yapılması gereken genel seçimin Nisan'a alınması için TBMM'den karar çıkması gerekiyor. TBMM'den erken seçim kararı almasıyla, seçim takvimi belirlenecek.

CHP SEÇİM STARTI VERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin il ve ilçe kongrelerinin bir an önce tamamlanması talimatı verirken, Genel Merkez Kurultayını ise seçimler sonrasına bıraktı.

Hükümetin seçimleri Nisan ayına çekmesi konuşulmaya başlanınca, CHP tüm milletvekillerini önümüzdeki günlerde Antalya’da kampa alacağını açıkladı.

 
Yorumlar (0)
18
açık
banner17
banner18
banner39
banner74