ERER'DEN HAVZA AÇIKLAMASI

Karabük İktisadi Kalkınma Vakfı yönetimi adına açıklama yapan Hüseyin Erer, verimli ve kazançlı olabilecek alan

Güncel 06.02.2013, 20:11 06.02.2013, 20:11
13
ERER'DEN HAVZA AÇIKLAMASI
banner36
Karabük İktisadi Kalkınma Vakfı yönetimi adına açıklama yapan Hüseyin Erer, verimli ve kazançlı olabilecek alanlardan oluşan iki adet havza tespit edildiğini söyledi.
huseyin-erer-1-1-1Karabük İktisadi Kalkınma Vakfı yönetimi adına açıklama yapan Hüseyin Erer, vakıf tarafından yapılan araştırmada, verimli olabilecek iki adet havza bulduklarını söyledi.

Erer, “Vakfımız uzmanlarınca yapılan çalışmalar ve incelemeler neticesinde ilimiz dahilinde verimli ve kazançlı olabilecek alanlardan oluşan iki adet havza tespit edilmiş ve bu havzalarda yapılacak olan tarım çeşitleri de tavsiye edilmiştir. İlimizde tarımın gelişebilmesi için yapılan bu çalışmanın kamuoyuna arzını görev biliyoruz. 1. Havza; Cildekısık tünelinden sonra Burunsuz köyünün çay kenarındaki bahçelerinden başlayarak, Acıözköyü, Hanköy, Karahasanlar, Üçevler ve Köyceğiz köylerinin içine alındığı sulanabilir alanların faaliyete geçirilmesi için özel bir fizibilite çalışmasının yapılarak, birim alandan daha fazla verim almak için örtü altı tarımına ve iklim koşulları müsait olduğu için meyve üretimi için politika geliştirilmelidir. Özel İdare bütçesinden tarıma verilen teşviklerin artırılıp yönlendirme yapılamadır. 2. Havza; ilimizde Cemal Ovası ve Üçbaş köyü tarlalarında kaliteli çeltik üretimi yapılmaktadır. Pilavlık olarak üretilen çeltiklerin pazarlama sıkıntısı yoktur. Fakat çiftçilerin kanal ve kanaletlerinde problemler vardır bunların iyileştirilmesi gerekmektedir. Aşağıkızılcaören, Cemaller ve Cemal Ovası bölgesi Örtüaltı tarımına yönlendirilmelidir” dedi.
Yorumlar (0)
17
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74