EMITT FUARINDA SAFRANBOLU'YA YOĞUN İLGİ

Bu yıl 20.’ si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT’e Safranbolu yine damgası

Güncel 30.01.2016, 15:22 30.01.2016, 15:22
10
EMITT FUARINDA SAFRANBOLU'YA YOĞUN İLGİ
banner36

Bu yıl 20.’ si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT’e Safranbolu yine damgasını vurdu.


20160129AW646262_02

Dün akşam gerçekleşen ve 20. yılını dolduran EMİTT Fuarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi alan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu standının geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine bu önemli fuarın gözdesi olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Safranbolu satanlarında yer alan yerel ürünlerin, 360 derece Safranbolu görselinin, tanıtım filmlerinin büyük ilgi gördüğünü kaydeden Başkan Aksoy, “Dünya Mirası Safranbolu’muz 71 ülkeden 4 bin 550 katılımcının bulunduğu fuarda şöyle bir dolaştığınızda akılda kalan en önemli yerler arasında geliyor.

Bu yıl daha profesyonel, sade ama zengin bir katılım sağladık. Ziyaretçilerin çok ferah bir ortamda gezmeleri için rahat bir mekân oluşturuldu. Bu fuarların yansımasını her sene turizm alanında fazlası ile görüyoruz. Her sene üzerine yeni bir şeyler koyarak yeni konseptlerle birlikte tanıtım çok daha da iyi hale geliyor.

Dünyadaki ve Türkiye’de ki bütün turizm firmaları burada ve onlarla işbirliği imkânı doğuyor. Bunun geri dönüşümünü parayla ölçmek mümkün değil. Bu bir fırsattır, bu tür fırsatları kaçırmamak lazım diye düşünüyorum.

Yine kendi alanında bir marka olan SAKEM ürünleri, hocalarımızın ve kursiyerlerimizin el emekleri burada büyük ilgi görüyor. Her zaman söylediğimiz gibi turizmde bir atak başlattık, bu atak sayesinde Safranbolu’da ziyaretçi sayısında artış her yıl çoğalmakta” dedi.

Standa vatandaşların yanı sıra çok sayıda Vali, Kaymakam, Belediye Başkanı, Sivil toplum kuruluşlarının Temsilcileri ve Turizmcilerinde ziyaret gerçekleştiğini de dile getiren Aksoy, ilgilerini eksik etmeyen ve ziyarete gelen herkese teşekkür etti.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39