EMEKLİLER DERNEĞİNDEN HASTANE AÇIKLAMASI

Güncel 09.04.2014, 16:52 09.04.2014, 16:52
11
EMEKLİLER DERNEĞİNDEN HASTANE AÇIKLAMASI
banner36
20140409AW057330_01Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde en büyük eksikliğin Onkoloji Servisi olduğunu söyledi.

Dernek Lokalinde Karabük’teki hastaneler ve emeklilerle ilgili, son gelişmeleri değerlendiren Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Karabük’te en önemli konuların başında hastane konusunun geldiğini belirtti.

Bulut, “Eski Devlet Hastanesi kapanacak mı, kapanmayacak mı? Yeni hastanede ücretlerin nasıl olacağı kamuoyunda sıkça konuşulmakta. Bir kere Karabük Devlet Hastanesinin kapatılması taraftarı değiliz. Devlet Hastanesi kapanmamalı. Tabi bu hastanenin bir takım işlevlerini yeni hastane görecektir. Devlet Hastanesinde her branştan bir Doktorun olması gerekiyor ve ben gittiğimde de bunlar vardı. Tabi Yoğun bakım üniteleri gibi bir takım servisler Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşınmış bu da olayın doğalı. Biz Devlet Hastanesinin kapanmasını istemiyoruz” dedi.

Yeni açılan Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini gezdiğini de ifade eden Başkan Bulut, “Böyle bir Hastaneyi Karabük’e kazandıranlara teşekkür ediyorum. Gerçekten çok modern bir hastane olmuş. Burada Emeklimizin kafasını kurcalayan olaylardan bir tanesi de ücret konusu. Ücret farklı olmayacaktır. Şirinevler Hastanesi Üniversite Hastanesi mi diye insanların kafasında soru işareti var. Burası Sağlık Bakanlığına bağlı Araştırma Hastanesi yani Devlet Hastanesi ile aynı işlevi görüyor. Emeklilerimiz gittikleri zaman farklı bir ücret ödemeyecekler. Devlet Hastanesinde neyi ödüyorlarsa Şirinevler Hastanesinde onu ödeyecekler” diye konuşu.

"ONKOLOJİ SERVİSİ AÇILMALI"

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde en büyük eksikliğin Onkoloji Servisi olduğunu söyleyen Bulut şunları söyledi: “Kanser Hastalarını ilgilendiren bölüm olan bu Onkoloji Servisinin orada bir an önce açılmasını istiyoruz. Çünkü Karabük’ten günde 70-80 hasta halen daha Ankara, İstanbul, Zonguldak gibi yerlere sevk edilmektedir. Biz bu hastane bir an önce tam işlevine geçmesini istiyoruz. Yetkililerle görüştüğümüzde de bunun 4-5 ay gibi bir zamanda gerçekleşeceğini ve sevklerin azalacağını söylediler. 5000 Evlerde bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi de işlevine devam edecek şeklinde bilgiler aldık. Biz burasının da devam etmesinden yanayız.” Yeni çıkan Torba Yasa ile 65 Yaş üzeri Emeklilerin Belediye Otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanacağını hatırlatan Celal Bulut, 65 yaş üzeri olan emeklilerin nüfus cüzdanlarını gösterdiği an Belediye otobüslerinden bedava yararlanacağını ve kart çıkarmalarına gerek olmadığını söyledi.
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74