EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI BULUT'TAN KUTLAMA MESAJI

Bildiğiniz gibi 24-30 Haziran tarihleri arası Türkiye’de Emekliler Haftası olarak kutlanmaktadır.

Güncel 29.06.2015, 16:59 29.06.2015, 16:59
13
EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI BULUT'TAN KUTLAMA MESAJI
banner36

Bildiğiniz gibi 24-30 Haziran tarihleri arası Türkiye’de Emekliler Haftası olarak kutlanmaktadır.


 

20150627AW462772_01Dünyanın yetiştirdiği en büyük lider ve devlet adamı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün emekli oluşunun 88. yılıdır.

Çanakkale Savaşı’nda bir ulusun kaderini değiştirip, Türk’e dünyada emsali görülmemiş savaş kazandıran, dünyaya Çanakkale geçilmez dedirten, Kurtuluş savaşında “Bağımsızlık Benim karakterim, Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek, bir ulusu yeniden diriltip en güzel rejim olan Cumhuriyeti kurarak, bu millete emanet eden büyük insan Atatürk “BİR MİLLETİN YAŞLI VATANDAŞLARINA VE EMEKLİLERİNE KARŞI TUTUMU, O MİLLETİN YAŞAMA KUDRETİNİN EN ÖNEMLİ KISTASIDIR” diyerek yaşlı ve emekliye ne kadar çok önem verdiğini göstermiştir.

1937’de Türkiye’nin ilk ağır sanayi fabrikasının temelinin Karabük’te atılması ve Karabük’ün bir Cumhuriyet kenti olarak doğuşunu sana borçlu olduğumuzun bilinciyle, size bir kere daha müteşekkiriz Atam.

Sevgili peygamberimizin zamanında mübarek ramazan ayında müşriklerle bile ateşkes yapılarak savaşlara son verilmişti. Maalesef mübarek ramazan ayında Ortadoğu’da yaşanan vahşeti ve insanlık dramını hep beraber içimiz kan ağlayarak televizyonlardan seyretmekteyiz.

Kurşun atanda ALLAHÜEKBER, kurşun yiyen de ALLAHÜEKBER demektedir. İslam ülkelerinin bu duruma düşmesi hele bu mübarek günlerde insanların yersiz ve yurtsuz, aç ve susuz kalmaları, biz Müslümanları derinden üzmektedir.

Buradan herkese akıl, fikir ve itidal tavsiye ederken, bu olayların devletimiz ve milletimiz tarafından iyi izlenmesini ve sağduyulu olmayı tavsiye ederiz.

7 Haziranda yapılan milletvekili seçimleri, emeklilerin sorunları ve talepleri bütün siyasi partiler tarafından dile getirildiği bir seçim olmuştur. Bu isteklerin ve taleplerin dile getirilmesinde Türkiye emekliler deneği ve şubelerinin büyük katkıları olmuştur.

Milli iradeye herkesin saygı göstererek hükümetin bir an evvel kurularak, emekliye verilen sözlerin tutulmasını, bir nebze de olsun emeklinin yüzünü güldürecek kararların alınmasını talep etmekteyiz.

Emekli, dul ve yetimlerimizin yaşam standartlarının iyileştirilmesi, sağlık sorunlarının giderilmesi, insanca bir hayat sürmesi temennisiyle Emekliler Haftasını kutlar, idrak etmekte olduğumuz Mübarek Ramazan ayının tüm emekli, dul ve yetimlerimize, yöre halkımıza,milletimize, İslam alemine hayırlara vesile olmasını, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerim.
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74