'ELLER KONUŞUYOR' PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ İLE SONA ERDİ

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Aile ve Sosyal Politi

Güncel 07.03.2015, 11:13 07.03.2015, 11:13
13
'ELLER KONUŞUYOR' PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ İLE SONA ERDİ
banner36

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Eller Konuşuyor” Projesi için sertifika töreni düzenlendi.


 

20150307AW345081_01Karabük Öğretmenevinde düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Orhan Alimoğlu Rektör Vekili Ali Güneş, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Daire Müdürleri ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

Projeye katılan kursiyerler ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan kısa oyun gösterimi ile başlayan programda engelli vatandaşımız Elif Güngör tarafından engelli vatandaşlarımızın günlük hayatta karşılaştıkları zorluklar anlatıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı’nın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Vali Orhan Alimoğlu “Bir dil, bir insan, iki dil, iki insan bu örnekler arttıkça birkaç insan oluyoruz. Ama biz dil denilince İngilizce, Fransızca ilave dil olarak aklımıza geliyordu. Şimdi bunlara ilave olarak böyle bir dil de var ve önemli bir dil. Farkında olmasak bile hepimize lazım olan bir dil, ona dikkat çektiği için arkadaşlarımızı tebrik ederim. Zaten bir dili iyi bilen insan ikinciyi de kolay öğreniyor. Bizim asıl sıkıntımız o birinciyi yarımda, çeyrekte bırakıp tam saymak. Bu sebepten dolayı diğerlerinde zorlanıyoruz. Onun için birinciyi tamamlayıp, ondan sonra da ilave diller öğrenmeliyiz bu da çok zor bir şey değil. Bunu yapabilenler olduğuna göre bizler de yapabiliriz. Bu programa iştirak eden arkadaşlarımızı ve emeği geçenleri tebrik ediyorum. Projenin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

20150307AW345081_03Vali Orhan Alimoğlu’nun konuşmasının ardından “Eller Konuşuyor” projesine katılarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları verildi.
Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74