DUY SPK BU HABERİ..!

KARDEMİR A.Ş’NİN YÖNETİM KURULUNA SPK TEMSİLCİSİ OLARAK ATANAN M. AKİF ULUSOY, KAMİL GÜLEÇ

Güncel 17.01.2014, 14:49 17.01.2014, 14:49
26
DUY SPK BU HABERİ..!
banner36

KARDEMİR A.Ş’NİN YÖNETİM KURULUNA SPK TEMSİLCİSİ OLARAK ATANAN M. AKİF ULUSOY, KAMİL GÜLEÇ’İN ŞİRKETİNİN YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRİ OLDU


 

SPK, KARDEMİR YÖNETİMİNE ATADIĞI TEMSİLCİNİN MARİFETLERİNİ BİLİYOR MU..?


 

bal-tutan


KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine 2 Yıl önce SPK tarafından atanan M. Akif Ulusoy’un, yine KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil Güleç ile Oğlu Çağrı Güleç’in sahip olduğu şirketlerin Yeminli Mali Müşaviri oldu.

Gelir İdaresi eski başkan vekili olan ve Doğan Medya grubuna kesilen yüksek miktardaki vergi cezasının ardından, Doğan Medya Grup Yöneticisi Soner Gedik ile yaptığı telefon görüşmesi basına sızınca görevden alınan M. Akif Ulusoy’un, SPK temsilcisi olarak atandığı KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğinden sonra, KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil Güleç’in şirketinin yeminli mali müşaviri olduğu öğrenildi.

Halen KARDEMİR’de SPK Temsilcisi olarak Yönetim Kurulu Üyesi olan M. Akif Ulusoy’un, Kamil Güleç’in şirketinin, yüksek ücretler karşılığı yeminli mali müşaviri olmasının ne kadar etik olduğu tartışılırken, temsilci olarak atadığı SPK’nın (Sermaye Piyasası Kurulu) bu konuyu nasıl karşılayacağı da merak konusu oldu.

Öte yandan KARDEMİR A.Ş. Yönetimi hakkında haksız rekabet ve örtülü kazançtan dolayı Karabük Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada ise, bu tasarrufun nasıl değerlendirileceği de merakla bekleniliyor.
Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39