DURAKLAR BELEDİYE ATÖLYESİNDE ÜRETİLİYOR

Karabük Belediyesi, şehir içi ulaşımda kullanılan otobüs duraklarını yenileme operasyonu başlattı.

Güncel 10.03.2015, 15:30 10.03.2015, 15:30
12
DURAKLAR BELEDİYE ATÖLYESİNDE ÜRETİLİYOR
banner36

Karabük Belediyesi, şehir içi ulaşımda kullanılan otobüs duraklarını yenileme operasyonu başlattı.


 

10032015_duraklar_6Karabük Belediyesi kentin ihtiyacı olan oturma banklarını ve otobüs duraklarını kurduğu atölyelerde kendi üretiyor.

Yenileme çalışmaları çerçevesinde, öncelikle şehir merkezindeki otobüs duraklarının güncellenmesi planlanırken, daha sonra, şehrin muhtelif noktalarındaki eskiyen otobüs durakları değiştirilecek.
Görsel kirliliğe neden olan bu duraklar sökülerek yerlerine modern duraklar konuluyor. Karabük’teki metal duraklar Karabük Belediyesi Atölyesi’nde üretiliyor. Karabük Belediyesi bu tür çalışmalarıyla halkın büyük beğenisini topluyor.

Az Para, Çok İş


10032015_duraklar_1Piyasadan almak yerine Ankara yolu üzerinde bulunan Destek Hizmetleri şantiyesinde kendi imkanları ile otobüs duraklarını yapan Karabük Belediyesi bu uygulama ile yüzde 50 israfın ve fazla para ödemenin önüne geçiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük’e yakışır oturma bankları ve otobüs duraklarının şehrin muhtelif noktalarında ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirileceğini söyledi. Kendi üretimleri olduğu için Belediye bütçesine de önemli bir katkı sağladıklarını ifade eden Başkan Vergili; “Bizim bununla ilgili seçimden öncede çalışmamız vardı. Bunun da sözünü vermiştik. Bununla ilgili fiyat tekliflerini aldığımız rakamın bize biraz afaki olduğunu düşündük ve bu konuda kendi olanaklarımızla bu çalışmayı yapıp yapamayacağımızı kontrol ettiğimizde, burada emekçi arkadaşlarımızın bu çalışmayı yapabileceğini gördük. Kısa zamanda durakların tamamı değişecek” dedi.
Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74