DÜNYANIN EN UZUN KIZI SERTİFİKASINI ALDI

İKİ METRE 13,6 CM BOYUYLA GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİREN RUMEYSA GELGİ'YE SERTİFİKA VERİLDİ

banner73
Güncel 10.07.2014, 16:11 10.07.2014, 16:11
15
DÜNYANIN EN UZUN KIZI SERTİFİKASINI ALDI
banner36

İKİ METRE 13,6 CM BOYUYLA GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİREN RUMEYSA GELGİ'YE SERTİFİKA VERİLDİ


 


BEŞ BİN KİŞİNİN KATILDIĞI TÖRENDE 17 YAŞINDAKİ RUMEYSA, ÇOK MUTLU OLDUĞUNU SÖYLEDİ


20140710AW139718_02Dünyanın 18 yaş altı en uzun boylu genç kızı olarak iki metre 13,6 santim boyuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 17 yaşındaki weaver sendromu hastası Rümeysa Gelgi, törenle sertifikasını aldı.

Safranbolu Misak-ı Milli Meydanında yapılan 5 bin kişinin katıldığı törende Rumeysa Gelgi’ye sertifikası Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyda Subaşı Gemici tarafından takdim edildi.

Kucağında yeğeni ile birlikte beyazlar içinde sahneye gelen Rumeysa alkışlar eşliğinde konfeti ve havai fişekle karşılandı. Tören dünyanın en uzun genç kızı ünvanını Taylandlı kızın elinden alan Gelgi’nin kendisi tarafından bebekliğinden bugüne kadar olan süreci anlatan slaytla başladı. Ardından Rumeysa Gelgi, Guinness Rekorlar Kitabına başvurusunu ve ilerideki hedeflerini anlattı. Gelgi’ye Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyda Subaşı Gemici tarafından sertifikası verildi.

'ÇOK MUTLUYUM'

Törenin ardından gazetecilere açıklama yapan Rumeysa Gelgi, dünyanın en uzun boylu genç kızı unvanını aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi.
20140710AW139718_01Gelgi, bu unvanı veren Guinness Rekorlar Kitabı'na ve bu akşam burada sertifikayı takdim eden Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyda Subaşı Gemici'ye, ayrıca Guinness Rekorlar Kitabı için gerekli boy ölçülerini alan Yrd.Doç. Dr. Ömer Hakan Yavaşoğlu'na da teşekkür etti. Özellikle ailesine teşekkür eden Gelgi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Onların desteği olmasaydı böyle bir girişimde bulunamazdım ve bu rekoru elde edemezdim. Bu gece burada beni seven, beni destekleyen, beni tanıyan insanların burada olmasından çok mutluyum.”

'CESARETİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM'

Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyda Subaşı Gemici de Rumeysa'nın Guinness Rekorlar Kitabı'na kendisinin başvuruda bulunduğunu anlatarak, şunları söyledi: "Kendisini bu cesaretinden dolayı kutluyorum. Bütün başvuruları İngilizce olarak web sitemizden yapıyor. Kendisi bu olayı başından sonuna kadar getirdi ve sertifikasını takdim ettik. Bu Safranbolu için çok güzel ve anı dolu bir rekor olacak. Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı, zaten önümüzdeki yıl kitaba girecek. Belediye başkanının sözü var tek rekorla kalmayacak. Bakalım bundan sonra daha ne rekorlar kırılacak diye merak ediyoruz.”
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74