DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Güncel 06.06.2014, 13:56 06.06.2014, 13:56
19
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
banner36
20140605AW110168_015 Haziran Dünya Çevre Günü kutlamaları kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ali Tunç, Müdür Yardımcısı Mustafa Aynacı ve Çevre Mühendisi Gamze Solmaz ile birlikte Vali Orhan Alimoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ali Tunç, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla hazırladıkları programlar hakkında Vali Orhan Alimoğlu’na bilgiler verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti diye getiren Vali Orhan Alimoğlu “ Çevreyi zaten Allah güzel yaratmış, biraz da insanlar tanzim ederse, yaşarken bozmaz ise çevre güzel. Zaten insanın vazifesi çevresini güzelleştirmek, dünya, insan olmazsa manası yok. Çevremize dikkat eder ve tanzim etmeye gayret edersek, tahrip etmemeye dikkat edersek çevre güzel olur. Ağaçlar, kuşlar hepsi bizim için, insanlar için. Bugünlerden gaye yanlış yapmamaya, bozmamaya dikkat çekmek çünkü insanlar bazen yanlış yaparak etrafına zarar veriyor. 5 Haziran Dünya Çevre Gününün hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Vali Orhan Alimoğlu beraberinde Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever ve Daire Müdürleri ile birlikte 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlama etkinlikleri kapsamında yer alan Sporcu ve doğada hayatta kalma uzmanı Serdar Kılıç tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı Salonunda gerçekleştirilen konferansa katıldı.
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74