DİN VE SAMİMİYET KONULU KONFERANS

Güncel 17.04.2014, 13:44 17.04.2014, 13:44
7
DİN VE SAMİMİYET KONULU KONFERANS
banner36

20140417AW064514_02Hz. Muhammed'in (sav) dünyaya teşriflerinin yıldönümü olarak kutlanan Kutlu Doğum Haftası “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferansla kutlandı


 

Tüccarlar Kooperatifi Salonunda düzenlenen etkinliğe, Vali Orhan Alimoğlu, Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doç.Dr. İsmail Karagöz, Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Halil Bektaş’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Vali Orhan Alimoğlu “Geçen sene Diyanet İşleri Başkanlığının üstünde durduğu prensip merhametti, bu sene de samimiyet, zaten bu güzel sıfatlar birbirine bağlı. Türk millet ve ecdadımız merhamette, samimiyette ve muhabbette yeryüzünde isim yapmış bir millettir. Bizim de bu ecdadın torunları olarak onlara layık olmaya gayret edeceğimizden şüphemiz yok. Bizim atalarımız, büyüklerimiz duygularını ve düşüncelerini genellikle vezinli, kafiyeli ifade etmişlerdir, sözü ahenkli ve güzel söylemişlerdir’’ diyerek sözlerine Yunus Emre’nin “Ya bildiğini eyit, ya bir bilirden işit, teslimlik ucunu tut sözü uzatmayalar” mısralarıyla son verdi.

Vali Orhan Alimoğlu’nun konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doç. Dr. İsmail Karagöz tarafından “Hz Peygamber Din ve Samimiyet” konulu konferans verildi.

Konferans sonrası Vali Orhan Alimoğlu tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doç. Dr. İsmail Karagöz’e çiçek ve plaket takdim edildi. İl genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin hediyelerinin verilmesinin ardından İl Müftüsü Halil Bektaş tarafından katılımcılara kırmızı gül ve kitap hediye edildi.
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74