DEVA PARTİSİ BASIN BİLDİRİSİ YAYIMLADI

DEVA Partisi Karabük İl Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü 'nün açıklamalarına istinaden bir basın bildirisi yayımladı

Güncel 20.06.2022, 16:30
475
DEVA PARTİSİ BASIN BİLDİRİSİ YAYIMLADI
banner131
banner36

DEVA Partisi Karabük İl Başkanlığı, Ankara'da Somalililere ait iş yerlerinden birinin tabelası kaldırılmak istenirken, Milletvekili ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu ile bir polis arasında sözlü tartışmanın yaşanmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğünden tartışmaya ilişkin yapılan açıklamaya itirazlarının olduğunu belirterek bir basın açıklaması yayımladı.

DEVA Partisi’nin tüm Türkiye’deki teşkilatları olarak basının karşısına çıktıklarını ve Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itirazlarının olduğunu ifade ettikleri basın açıklamasında, "Genel Başkanımız Ali Babacan'ın ifade ettikleri üzere Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır.
Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır.
Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir.
Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.
" dedi.

"Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız.Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz." şeklinde devam eden basın açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verildi;
"Genel Başkanımızın vurguladığı gibi;
Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz.
Bizler, DEVA Partisi Karabük İl Teşkilatı olarak kararlıyız.
Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz.
Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.
Ayrıca bugün yaş haddinden dolayı zorunlu emekli olan Karabük İl Emniyet Müdürümüz Sayın Sırrı Tuğ’a Karabük’e verdiği hizmetler için teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluk dolu nice seneler dileriz.
"

Yorumlar (0)
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74