DEREYE DÜŞTÜ, CANINI ZOR KURTARDI

DENGESİNİ KAYBEDİP, DEREYE DÜŞEN VATANDAŞ CANINI KENDİSİNE ATILAN ELEKTRİK KABLOSUNA TUTUNARAK KURTARDI

Güncel 10.03.2015, 19:07 10.03.2015, 19:07
8
DEREYE DÜŞTÜ, CANINI ZOR KURTARDI
banner36

DENGESİNİ KAYBEDİP, DEREYE DÜŞEN VATANDAŞ CANINI KENDİSİNE ATILAN ELEKTRİK KABLOSUNA TUTUNARAK KURTARDI


 

zor-kurtuldu

 

Karabük'te, iş çıkışı evine giderken dengesini kaybedip Araç Çayı'na düşen 22 yaşındaki Soner Pınarbaşı, bir kişinin uzattığı elektrik kablosunu tutarak suda sürüklenmekten kurtuldu. Pınarbaşı, itfaiye ve çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı.

Öğlebeli Sanayi Sitesi'nde bir atölyede çalışan MS hastası Soner Pınarbaşı, iş çıkışı akşam karanlığında Araç Çayı'nın kenarında yürüyerek evine giderken dengesini kaybetti.

Kenarında korkuluk ve bariyerin bulunmayan çaya düşen Pınarbaşı, akıntıyla sürüklenirken atık su borusuna tutunarak yardım istedi. Yoldan geçenler polise haber verdi. Kalabalığı görüp duran Halim Kaya adında bir vatandaş ise aracından aldığı elektrik kablosunun bir ucunu Soner Pınarbaşı'na attı. Pınarbaşı, kabloyu tutarak ekiplerin gelmesini bekledi. Bir süre sonra gelen polis, AFAD ve itfaiye ekipleri kurtarma çalışması başlattı ve bir itfaiye eri ile bir vatandaş, aşağıya sarkıtılan merdivenle çaya indi.

Soner Pınarbaşı, merdiven ve halatla çekilerek çaydan çıkarıldı. Yaklaşık 30 dakika süren çalışmayla kurtarılan ve soğuktan titreyen Soner Pınarbaşı, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Pınarbaşı'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39