DEĞİRMENCİ, “KARDEMİR’İN 84 YILLIK YOLCULUĞU ÇELİK-İŞ İŞÇİSİNİN ELİNDE YÜKSELMİŞTİR”

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, "KARDEMİR'in 84 yıllık yolculuğu çelik-iş işçisinin elinde yükselmiştir."

banner108
Güncel 02.04.2021, 14:16
173
DEĞİRMENCİ, “KARDEMİR’İN 84 YILLIK YOLCULUĞU ÇELİK-İŞ İŞÇİSİNİN ELİNDE YÜKSELMİŞTİR”
banner36

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Fabrikalar yapan fabrika gibi önemli bir unvanı ve prestiji elinde bulunduran KARDEMİR’in, 84 yıllık yolculuğundaki başarısında çelik işçisinin hakkı ve payı inkâr edilemez. Türkiye, bugün dünyanın sayılı çelik üreticilerinden biri haline gelmişse, bunda KARDEMİR işçisinin emeği ve alınteri büyüktür. Bu nedenle KARDEMİR’deki emeğin aslanları olan üyelerimiz başta olmak üzere bugüne kadar emeği geçen herkesi KARDEMİR’i bugünlere taşıdıkları için kutluyorum” açıklamasında bulundu. 

Genel Başkan Yunus Değirmenci, KARDEMİR’in temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 84. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

KARDEMİR’in sadece bölgenin değil ülkemizin de ekonomik olarak kalkınmasında önemli ve stratejik bir yeri olduğunun altını çizen Genel Başkan Değirmenci, “3 Nisan 1937 yılında temelleri atılan ve 150 bin ton üretimle bu başarı hikâyesini başlatan KARDEMİR’in bugün, otomotivden savunma sanayine ve demiryolu rayı ve tekerine kadar, yerli ve milli birçok ürünü üretiyor olmasından ve ihracatın öncüsü sanayi kuruluşlarından biri haline gelmesinden dolayı büyük mutluluk içerisindeyiz. Bu duruma, Özçelik-İş Sendikası olarak, ciddi bir katkı vermiş olmaktan da ayrıca gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. 

KARDEMİR’in yüzyıla dayanan ve kuşaktan kuşağa uzanan bu yolculuğunun destansı bir başarıya ulaşmasının perde arkasında KARDEMİR emekçileri olduğuna vurgu yapan Değirmenci, “KARDEMİR gibi devasa bir kurumu on yıllar boyunca taşıyarak bugünlere getirmek sadece akılcı piyasa stratejileriyle açıklanamaz. KARMEDİR’in bu başarısı, ancak fedakârca ve azimle çalışmakla ifade edilebilir. Diğer yandan 1994 yılında kapatılmak istenen Kardemir’i tabir-i caizse ipten alan, yaşamasını sağlayan yine KARDEMİR işçisinin bu fedakâr ve cefakâr ruhudur” diye açıklama yaptı.

 “KARDEMİR’DE HUZURUN VE BARIŞIN SİGORTASIYIZ”

Özçelik-İş Sendikası’nın da yarım yüzyıldan fazla bir süre önce yine KARDEMİR emekçileri tarafından kurulduğunu anımsatan Değirmenci açıklamasını şöyle sürdürdü: 

“Sendika olarak her ne kadar Türkiye’nin dört bir yanında örgütlenmiş olsak da KARDEMİR ve KARDEMİR emekçisiyle koparılamaz, ayrıştırılamaz ayrı bir gönül bağımız var. KARDEMİR emekçisini yaptığımız toplu iş sözleşmeleriyle ve hayata geçirdiğimiz birçok çalışmayla mutlu etmeyi her zaman boynumuzun borcu bildik. Bu uğurda büyük mücadeleler verip, önemli başarıların altına imza attık. Bugün geldiğimiz noktada KARDEMİR’de çalışma barışını ve huzuru sağlamış olmanın haklı gururunu ve iç huzurunu yaşayarak yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki, KARDEMİR’de on yıllardır inşa ettiğimiz bu huzur ve kardeşlik havası, Özçelik-İş var olduğu sürece devam edecektir. Özçelik-İş, Kardemir’de huzurun, kardeşliğin, barışın, birlik ve beraberliğin sigortası olmayı sürdürecektir. Bu vesileyle bu 84 yıllık bu kutlu yolculukta alınteri akıtan ve KARDEMİR’i ülkemizin gözbebeği haline getiren başta üyelerimiz olmak üzere, KARDEMİR’in ve Karabük’ün tüm yöneticilerine şükranlarımı sunuyor, ahirete irtihal etmiş olanları da rahmetle anıyorum” 

“KARABÜK BİZİM HUZUR BULDUĞUMUZ YUVAMIZDIR”

“Kardemir, Özçelik-İş Sendikası ve Karabük, ayrılmaz bir bütünün parçalarıdır. Et ve tırnak gibidir. Karabük, her zaman kendimizi mutlu ve huzurlu hissettiğimiz evimiz, yuvamızdır. KARDEMİR kadar, Karabük ve halkı da bizim için büyük bir öneme sahiptir. Karabük’ün hüznünde ve sevincinde her zaman Karabük ile yol yürümeyi kendimize görev bildik. Bu vesileyle KARDEMİR ile hemen hemen aynı kader çizgisinde ilerleyen Karabük’ün 84. Kuruluş yıldönümünü de kutluyorum” 
 

Yorumlar (0)
banner11
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74