DEFTERDAR KOÇAŞ'TAN NAYLON FATURA AÇIKLAMASI

Güncel 18.12.2015, 12:06 18.12.2015, 12:06
12
DEFTERDAR KOÇAŞ'TAN NAYLON FATURA AÇIKLAMASI
banner36

20151218AW607683_01Son günlerde Karabük kamuoyunda sıkça konuşulan naylon fatura konusu ile ilgili İl Defterdarı Osman Koçaş açıklamalarda bulunarak, Karabük’te vergi müfettişlerinin bulunduğunu ve inceleme yaptıklarını söyledi.


 

İl Defterdarı Osman Koçaş, Karabük’te naylon fatura düzenleme işinin olmadığını fakat kullanım işinin gerçekleştiğini belirterek, “Karabük’te fatura düzenlenme işi yapanlar yok ama her ilde olduğu gibi Karabük’te de naylon fatura kullanımı var.

Karabük’te de müfettişlerimiz var. Vergi incelemeleri yapıyorlar. Bizim Karabük’ün en büyük özelliği demir sektörünün demir ticaretinin ağırlıklı olması. Başka şansınız yok bütün incelemeler ister istemez demir ve haddehane ticareti üzerine yoğunlaşıyor doğası gereği.

Dolayısıyla vergi müfettişlerimiz incelemeleri yapıyorlar ama tabi burada biz çoğu hususları vergi mahremiyeti kapsamında veremiyoruz” dedi.

SAHTE FATURA KULLANIMI VAR
Defterdar Koçaş sahte fatura olayına da değinerek, “Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi sahte fatura kullanma olayı bizim Karabük ilimizde de vardır.

Diğer illerde olduğu gibi ben ticaret yapan arkadaşlarımıza şunu öneririm, rutin olanın dışına çıkmamaları. Bizim Karabük’teki kardeşlerimizin ticaret erbabının dışına çıkmamaları ve alışverişi mutlaka belgeye dayandırmaları, özellikle ödemelerin fatura, taşıma faturası, kantar fişi yani ben bunları aldım fiilen aldım ödedim diye bize ispatlaması gerekiyor” dedi.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39