CUMHURBAŞKANI ADAYI ERDOĞAN'A BAĞIŞ KAMPANYASI

CUMHURBAŞKANI ADAYI VE BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AK PARTİ KARABÜK TEŞKİLATI BANKA HAVALESİ İLE BA

banner73
Güncel 25.07.2014, 15:58 25.07.2014, 15:58
26
CUMHURBAŞKANI ADAYI ERDOĞAN'A BAĞIŞ KAMPANYASI
banner36

CUMHURBAŞKANI ADAYI VE BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AK PARTİ KARABÜK TEŞKİLATI BANKA HAVALESİ İLE BAĞIŞ YAPTILAR


 

cumhurbaskanligi-bagis

AK Parti Karabük İl Başkanlığı yöneticileri ve üyeleri, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmalarına destek olmak için Ziraat Bankası şubesine giderek bağışta bulundular.

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’da, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinin süreceğini ve bu bağlamda da çalışmalarına ara vermeden devam edeceğini kaydetti.

10 Ağustos tarihinde yapılacak olan ve ilk kez halk tarafından seçilecek olan Cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan, çalışmalarına hız verirken Ak Parti Karabük İl Başkanlığı adaylarına destek olmak için bir araya geldi. Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve yaklaşık 50 partili Erdoğan'a bağışta bulunmak için Ziraat Bankası önünde toplandı. Partililer, Erdoğan'ın seçim çalışmalarında kullanması için bankaya girerek para yardımında bulundular.

Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a yüreklerinden kopan miktarda bağışta bulunacaklarını belirten Saylar "Recep Tayyip Erdoğan'a kampanya süresince destek olmak, ona gönlümüzden kopan, yüreğimizden kopan desteği göstermek adına burada toplanmış bulunuyoruz. Cumhurbaşkanı adayına seçimlerde devletten bir bütçe verilmiyor.  Sayın başbakanımızın, Cumhurbaşkanı adayımızın da bu seçim süresi boyunca çalışmaları ve mitingleri var. Bizler de Karabük’ten Cumhurbaşkanı adayımıza destek olmak için buradayız. Ödenecek paranın miktarı önemli değil. Önemli olan Karabük’te yaşayan vatandaşlarımızın, Recep Tayyip Erdoğan sevdalılarının yanında olduğunu bilmesidir" dedi.

İŞTE BAĞIŞ İLE İLGİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM YASASI

Cumhurbaşkanlığı Seçim Kanunu, bağışın nasıl yapılacağını net olarak ortaya koymuş durumda. Yasanın 14'üncü maddesine göre alınan bağış ve yardımlar veraset ve intikal vergisinden müstesna. Banka hesaplarına yatırılan ve seçim sonrasında kalan harcanmamış paranın Hazine'ye yatırılması gerekiyor.

İşte yasanın o maddeleri;


* Adaylar yabancı devletlerden, uluslararası kuruluşlardan, tüzel kişilerden ve Türk uyruğunda olmayan gerçek kişilerden bağış ve yardım alamazlar. Her bir kişinin adaylara yapabileceği nakdi yardım miktarı, her bir tur için en yüksek, Devlet memuruna mali haklar kapsamında fiilen yapılmakta olan her türlü ödemelerin bir aylık brüt tutarını geçemez (9 bin 82.51 TL).


* Alınan bağış ve yardımlar veraset ve intikal vergisinden müstesnadır. Adaylar ödünç niteliğinde para kabul edemez.


* Seçimlerde şeffaflığın sağlanması amacıyla, Yüksek Seçim Kurulu'nca belirlenecek tutarın üzerindeki nakdi yardımlar, adayların "Seçim Hesabı" olarak kendileri adına açtıracakları bir banka hesabına yatırılır. Harcanmayan kısım Hazine'ye intikal ettirilir.


 
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74