CUMHUR ÜNAL'IN 23 NİSAN MESAJI

Milletvekili Cumhur Ünal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Güncel 22.04.2022, 23:57
1581
CUMHUR ÜNAL'IN 23 NİSAN MESAJI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile basın bildirisi yayınladı.

Ünal, konuşmasında istikbalimizin yegâne teminatı olan çocuklarımız derken konuşmasına şu şekilde devam etti.

"Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. Yılını, gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbalimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun. 

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla İstiklal Harbi veren aziz milletimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen bağımsızlığımızın nişanesi ve milli iradenin tecelli ettiği mekân olarak kurduğu meclis ile tüm dünyaya özgürlüğe ve demokrasiye olan inancını göstermiştir.

23 Nisan aynı zamanda, geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini devredeceğimiz çocuklarımızın da bayramıdır. İstiklal Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan'ın bu açıdan da ayrı bir manası vardır.

En büyük arzumuz, çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu nedenle daha güçlü ve daha huzurlu yarınlar için ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın milli ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur.

Bu duygularla siz çocuklarımıza armağan edilen ve milli iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bu bayramın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum." dedi.
 

Yorumlar (0)
banner11
banner12
12
az bulutlu
banner125
banner18
banner74