CUMAYANI KÖY HALKI KARAYOLUNU KAPATTI

CUMAYANI KÖYÜNÜN İÇİNDEN GEÇEN KARAYOLUNDA MEYDANA GELEN ÖLÜMLÜ KAZALARA TEPKİ GÖSTEREN HALK, 2 SAAT YOLU TRAFİĞ

Güncel 17.07.2015, 20:58 17.07.2015, 20:58
99
CUMAYANI KÖY HALKI KARAYOLUNU KAPATTI
banner36

CUMAYANI KÖYÜNÜN İÇİNDEN GEÇEN KARAYOLUNDA MEYDANA GELEN ÖLÜMLÜ KAZALARA TEPKİ GÖSTEREN HALK, 2 SAAT YOLU TRAFİĞE KAPATTI


 

cumayani-yol
Karabük merkeze bağlı Cumayanı köyü içinden geçen karayolunda dün meydana gelen trafik kazasında bir anne ve oğlunun ölmesine tepki gösteren vatandaşlar, yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı.

Karabük’ü İstanbul ve Ankara’ya bağlayan D-755 karayolunun geçtiği Cumayanı köyünde dün sabah meydana gelen trafik kazasında bir anne ve oğlu hayatını kaybederken, kazalara tepki gösteren köylüler karayolunu trafiğe kapattı.

Karabük’ün en büyük köyü olan ve 5 bin nüfusun bulunduğu Cumayanı köyünde toplanan yaklaşık bin kişi eylem yaptı.

Çöp bidonları ve trafik levhalarını yerinden sökerek yolu çift yönlü kapatan köylüleri ikna etmek için gelen İl Jandarma Alay Komutanı Yardımcısı Yarbay Hasan Bal’ın da girişimleri sonuç vermedi.

Köylülerin ısrarla valinin gelmesini istemesi üzerine köye gelen Vali Yardımcısı Abdullah Acar, köy muhtarı ve ihtiyar heyeti ile görüştü. İkna olan köylüler, 2 saat sonra karayolunu trafiğe açtı.

Uzun kuyrukların oluştuğu yolda bazı sürücülerin yan yoldan köyün içinden geçerek karayoluna çıkmak istemesine karşı köylüler köy içindeki yolu da kapattı.

Yolun açılmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Abdullah Acar, “Dünkü trafik kazasında burada iki vatandaşımız hayatını kaybetti. Köylüler de haklı olarak tepkilerini ortaya koyuyor. Bizden bir takım talepler istediler ve bunları inceleteceğiz. Ne yapılması gerekiyorsa trafik ve karayolu noktasında gerekli tedbirleri alacağız” dedi.

[gallery columns="2" size="medium" ids="26850,26851,26852,26853,26854,26855"]
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74